Youtube’dan Oyun Uygulaması Görücüye Çıkıyor

Youtube yaptığı yeniliklerle hayata dair her türlü olayı bünyesinde toplamaya devam ediyor. Youtube’un daha öncesinde yapmış olduğu habere göre Gaming adı verdiği oyun uygulamasını belirli bölgelerde kullanıma sunmuştu. Kullanıma sunduğu bölgeler arasında Filipinler, Hindistan, Malezya ve Tayvan ülkeleri bulunmaktaydı. Youtube son yaptığı açıklamalarla bu oyun uygulamanın, başka bölgelerde, ülkelerde de kullanıma açılacağı bildirildi.

youtube-gaming

Twitch ile Youtube Gaming Arasındaki Rekabet Ortamı Kızışacak

Youtube Gaming uygulamasıyla, çevreden gelen tepkileri incelediğimizde Twitch’in en büyük rakibi olacağı görüşü hâkimdir. Twitch uygulamasından bahsedecek olursak, bilgisayar ya da internet üzerinden oynanan oyunların, canlı yayın yaparak izleyicileriyle birlikte oyunu oynamasıdır. Canlı yayın yaparak oynadıkları oyunu, nasıl oynadıklarını ya da oynadığı oyun hakkında bilgi vermek isteyen oyuncular izleyicileriyle buluşuyor. Youtube oyun uygulaması, yani bir diğer adıyla youtube gaming, canlı yayın desteğiyle Twitch uygulamasına rakip olacağı bekleniyor. Gaming uygulaması ile Twitch ile aralarındaki rekabetin kızışması bilinmekle birlikte, bu uygulamayı küresel çapta hayata geçirmek istenildiğini açıkladı.

twitch-logo

Youtube Oyun Uygulamasının Yayınlanacağı Ülkeler

Bu uygulamanın, yani youtube gaming ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve İrlanda ülkelerde de kullanıma başlanacağını açıkladı. Buna ek olarak dört ek ülkenin daha bu uygulamanın açılacağı bölgelere eklendiği gelen haberler arasındadır.

Hangi Programlara Uygun Olacak?

Youtube Gaming uygulaması,  Android ve İOS programlarına uygun olacak. Ancak Windows sürümüne uygun olup olmayacağı bilinmiyor. Youtube çıkardığı bu uygulama rahat ve özgür bir ortamı seven oyuncuların aklında telif hakları konusunda soru işaretlerinin oluşmasına da neden oldu. Youtube Gaming bu sorunun cevabını da yakın zamanda yanıtlayacağı beklenmektedir.

youtube-gaming-twitche-rakip-olmak

Youtube oyun uygulaması yavaş yavaş diğer bölgelerde de açılmaya başladı. Tüm dünyada youtube gaming uygulaması yayınlanmaya başladığı zaman Twitch ile aralarındaki rekabet ortamı iyiden iyi kızışacağı kesin. Twitch il youtube gaming arasındaki rekabet sonucu en iyi olmak için gösterecekleri çalışmalar en çok oyun sevenlere yarayacak gibi görünüyor. Youtube gaming uygulamasını yakın zamanda ülkemizde görmeyi de beklediğimizi belirtmekle birlikte, youtube cephesinden bu konu ile alakalı gelecek açıklamayı dört gözle bekliyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*