Yeni nesil telefon bataryası

Son yılların en çok şikayet edilen konularından olan batarya konusunda kullanıcılara müjdeli haberler gelmeye başladı.

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde en çok merak edilen konuların başında gelen cep telefonları ,tabletler ve diğer taşınabilir cihazların çabuk biten bataryaları kullanıcıların zor durumda kalmasına neden olmaktadır. Özellikle cep telefonlarının gün içerisinde biten şarjları kullanıcı zor durumda bıraktığından dolayı birçok kullanıcı artık yanında yedek batarya diye adlandırılan taşınabilir sarj aletlerini taşımak zorunda kalıyorlar.

Yurt dışında uzun zamandır üzerinden çalışılan bir konudan sonra özellikle çabuk biten bataryaların sorunlarını çözmeye çalışan firma geliştirdiği yeni nesil batarya ile bu sorunun kökten çözme peşinde. Özellikle son zamanlarda oldukça dikkat çekici çalışmalar yapan ITRİ firması yeni nesil batarya olan Aluminum Battery konusunda geliştirme yaparak artık bu sorunu ortadan kaldıracak gibi duruyor.

Samsung firmasının yeni telefonlarında yaşanan sorunlardan sonra gözden düşe Lityum pillerin yerine Aluminum Battery üzerinde çalışan firma ürettiği bu batarya ile şarj sorununu ortadan kaldıracak gibi duruyor.

Özellikle şuan yapım aşamasında olan bu bataryanın sadece 1 dakika içinde dolması aslında ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha gözler önüne sermektedir. Kullanım ömrü olarak ise 10 Binden fazla ömür biçilen Aluminum Battery’nin gelecek yıllar içerisinde daha da geliştirilerek kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor.

Merakla beklenen bu çalışmanın sonuçları bakalım ne zaman cep telefonlarında ki yerini alacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*