Yeni iMac tanıtıldı!

Bugün yapılan iPad Mini lansmanında Apple birde yeni iMac’i tanıttı.

Apple’ın tanıttığı yeni iMac çığır açacak. Bir bilgisayar için oldukça ince bir hal almış bir biçimde. Apple’ın yeni iMac’i sadece 5 mm kalınlığında. 21,5 ve 27 inç’ten oluşuyor. 21,5 inç’lik iMac 1920 x 1080 piksellik çözünürlüğe sahip. 27 inç’lik iMac ise 2560 x 1440 piksellik çözünürlüğe sahip.

Yeni iMac’ten görüntüler

iMac’te bir diğer önemli özellik Fusion Drive teknolojisini kullanıyor. Bu teknolojiden bahsedecek olursak, HDD ile SSD’yi birleştiriyor. İstediğiniz uygulamaları HDD’de, istediklerinizi de SSD’de barındırabiliyorsunuz.

Genel özelliklerinden bahsedecek olursak:

Dört çekirdekli i5 veya i7 işlemciye sahip. 4 adet USB 3 yuvası bulunuyor. Bluetooth 4.0 özelliği barınıyor. FaceTime HD kamera bulunuyor. Mountain Lion ve iLife yazılımları bulunuyor. İki adet Thunderbolt portu bulunuyor. 16 GB kadar Ram, 27 inçlikte ise 32 GB kadar Ram bulunuyor. LED aydınlatmalı ekrana sahip.

3 yorum

  1. Uğur Mutlu KABADAYI

    Arkadaşlar acil haber bekliyorum yurtdışından yeni imac getirteceğim fakat güç kablosu ingiliz tarzı Türkiye’de nasıl kullanacağım apple’oın orjinal kablolarını bulamıyorum lütfen acil !!!

  2. İntel mimarisi kullanıldığından beri apple ürünlerinin windows kullanan cihazlar arasında estetik haricinde her hangi bir artısı kalmadı, ki zaten bu yazıdaki cihaz ve günümüzdeki imaclerin tamamında mobil işlemci kulanılıyor. Desktop işlemci hiç birinde yok sadece mac prolarda var durum böyle olunca performans da neredeyse yarı yarıya kadar düşüyor. Bu kadar para bu cihazlara verilmez. Düzgün bir bilgisayar toplayıp hacintosh yapmak çok daha mantıklı bir karar bence.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*