Yeni Apple Watch’la Tanıştınız mı?

Elektronik dünyanın en büyük devrimlerinden biri olan “akılı saat” (smart watch) Apple ile birlikte epey gelişti. Sizinle bu cihazla ilgili bilmeniz gereken özellikleri paylaşacağım. Öncelikle bu cihazın yenilenmiş en çarpıcı özelliği kendi tarzınızı rahatça yansıtabiliyor olmanız. Çünkü Apple bunu sizin için düşünmüş ve yeni tasarımında değiştirilebilir kordonlar kullanmış. Bu sayede artık günlük kıyafetlerinize göre kordon değişikliği yaparak özgürce tarzınızı yansıtabileceksiniz. Ancak bu cihaz aksesuardan daha fazlası.

akilli-telefon-ozellikleri

Önemli kişi listenizden ya da önemli uygulamalarınızdan gelen bildirimleri akıllı saat aracılığıyla sizlerle paylaşıyor. Bunun için soft bir yöntem seçmişler. Cihaz bildirim geldiğinde sizi rahatsız etmeyecek şekilde hafifçe titriyor. Tabii siz gelen bildirimlerinizi de bu cihaz aracılığıyla görebiliyor hatta onlara cevap bile verebiliyorsunuz. Özel tasarlanmış yazılımı ile mesajlara farklı yollardan cevap verebiliyorsunuz. İsterseniz cevaplama seçeneğine tıklayarak o kişiyle yaptığınız konuşmaların içeriğine uygun akıllı yanıtlama sisteminden şablon seçip yanıt verebiliyorsunuz. Fakat isterseniz telefonunuzdaki Apple Watch uygulamasını kullanarak kendi yanıtlarınızı da ekleyebilirsiniz. Buna ek olarak ses tanımlama yöntemiyle Siri’ye cevabı söyleyebilirsiniz. Siri sizin için cevabı metne dönüştürür ya da direkt ses kaydı olarak yollayabilir.

apple-watch-ozellikleri

Siri’yi telefonunuzda kullandığınız gibi akıllı saatinizde de kullanmanız mümkün. Bunun için yapmanız gereken tek şey “Hey Siri!” demeniz. Siri hemen size yardımcı olmak için ekranda olacaktır. Bu cihazdan telefon aramalarınızı da rahatlıkla cevaplayabiliyorsunuz. Ayrıca özel akıllı saat sistemiyle konuşmanıza akıllı telefonunuzdan da devam edebilme olanağınız oluyor.

Cihazın bu özellikleri haricinde navigasyon sistemi de epey geliştirilmiş. Gitmek istediğiniz konumu girdiğinizde akıllı saatiniz size yolu tarif ediyor. Ne kadar mesafe gitmeniz gerektiğini, nereden hangi yöne dönmeniz gerektiği bilgisini veriyor. Akıllı saatiniz sadece sizin yönünüzü bulmaya yardım etmiyor tabii. Aynı zamanda eğer akıllı telefonunuza kaybederseniz bulmanıza da yardımcı olacak bir yazılım kullanılmış cihazda.

apple-watch-modelleri

Ancak bu cihazın en önemli özelliklerinden biri sağlık ve egzersiz programı. Apple Watch sizin için yaptığınız egzersizleri kaydediyor ve rapor halinde size sunuyor. Bu sayede siz yaptığınız egzersizi takip etmek zorunda kalmıyorsunuz çünkü akıllı saatiniz bunu sizin için zaten yapıyor. Bu sistemin en büyük avantajı da size daha iyi bir yaşam sürdürebilmeniz için imkan sağlarken, bir yandan da motive olmanızı sağlamış oluyor. Etkinliklerinizi telefon kullanmadan görme imkanını size sunan Apple Watch; artık yaptırdığınız rezervasyonlarınızı da kolaylaştırmış durumda. Rezervasyon bilgilerinizi çıktı almak zorunda kalmadan akıllı saatinizde detaylı olarak görüntüleyebiliyorsunuz. Görüntü demişken bir özelliği üzerinde daha duralım.

apple-watch-fiyatlari

Akıllı saatiniz aracılığıyla, akıllı telefonunuzdan çektiğiniz fotoğraflarınızı da görebiliyorsunuz.

Tüm bunlardan ayrı olarak ünlü markalarla iş birliği yapan Apple kordon çeşidi konusunda da size bolca seçenek sunuyor. Hayatınızı kolaylaştırmak için özellikle tasarlanmış olan bu cihaz teknoloji dünyasına etkileyici bir giriş yapmış ve kullanıcılarına daha iyi hizmet sunabilmek için satış noktalarında sizleri bekliyor. Üstelik isterseniz mağazalarından, isterseniz de internetten temin etmeniz mümkün.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*