Xiaomi Mi 5
Xiaomi Mi 5

Xiaomi Mi 5 teknik özellikleri ve kullanıcı yorumları

Akıllı telefon piyasalarının en çok merak edilen telefonlarının başında gelen Xiaomi Mi 5 hakkında kullanıcıların yorumlarını ve telefonun teknik özellikleri hakkında sizlere bilgiler sunacağız.

Çin piyasalarının iPhone telefonları olarak adlandırılan Xiaomi Mi 5 telefonu ülkemizde ciddi satış rakamlarına ulaşarak birçok kullanıcının merak ettiği telefonlar arasında kendisine yer bulmaya başladı. 1500 TL civarında satış rakamları ile ülkemizde alıcı bulan Xiaomi Mi 5’in merak edilen özellikleri hakkında bilgi verelim.

Xiaomi Mi 5 teknik özellikleri

Telefon öncelikle son derece kibar görüntüsü ile dikkatleri çekme başarısı gösteriyor. 129 gr olan telefon aynı zamanda inceliği kadar hafifte. Telefonun ekran boyutunun 5.1 inçlik bir boyutunun olduğunu açıklamak istiyoruz. Bu ekran boyutunda kullanılan çözünürlük ise 1080 x 1920 piksel çözünürlüğe sahip.

İşlemci kapasitesi olarak bu telefonun 1.8 Ghz hızında bir işlemcisi bulunmaktadır. 3 GB Ram bulunan bu telefon işlemcisi ve RAM kapasitesi ile gayet başarılı bir telefon olduğunu gözler önüne sermektedir. Mobil bağlantı hızında 4.5 G teknolojisine izin veren bu telefonun özellikle arka kamerasında kullanılan 16 MP çözünürlük son derece başarılı. Ön kamera ise 5 MP çözünürlüğün altında sadece 4 MP ile sınırlı tutulmuş ancak buna rağmen kullanılan merceğin başarılı olması özellikle gündüz çekimlerinde başarılı sonuçlar elde etmenize yardımcı oluyor.

Android işletim sistemine sahip olan bu telefonun son sürüm olan 6.0.1 sürümünü kullandığını açıklamak isteriz.Batarya konusunda ise 3000 mAh gücünde bir batarya sunan Xiaomi Mi 5 telefonu bu özelliği ile kullanıcıların dikkatini çekme başarısı göstermektedir.

Xiaomi Mi 5 kullanıcı yorumları

Alışveriş sitelerinden yaptığımız araştırmalardan sonra telefonu % 68’lik kısım mükemmel bulurken , % 16’lık kısım çok iyi bulmaktadır. % 12’lik kısım iyi bulurken % 2’lik kısımda çok kötü bulmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*