Windows Store Uygulama Sayısı Yeterlimi

Akıllı telefonların kullanım alanının genişlemesiyle cep telefonu işletim sistemlerinin uygulamaları adına Store savaşları da aynı oranda artış gösteriyor. Windows phone mobile uygulamaları 800.000 civarında iken, apple’a ait App Store iphone uygulamaları 1,5 Milyona ulaştı. Peki, neden Windows phone uygulamaları apple’a ait telefon uygulamalarının sayısına yetişemiyor. Hadi gelin buna birlikte bakalım.

Aslında durum gayet basit. Bu tam olarak arz talep meselesi ve bununla alakalı. Uygulama geliştiricileri doğal olarak kazanacak ata oynamayı tercih ediyorlar. İstatiksel verilere baktığımızda Apple iphone satışları, Microsoft Windows phone satışlarından daha fazla olduğunu görüyoruz. Doğal olarak ta uygulama geliştiricileri kullanıcısı daha fazla olan iphone için Ios uygulamaları üretiyorlar. Ve bu pazar gerçekten de tutuluyor. Windows phone fiyatları Apple iphone fiyatlarından düşük olsa da yine de iphone telefonlar rağbet görmekte peki bu nasıl oluyor.

windows-store-da-kac-adet-uygulama-bulunuyor

Her insan ödediği paranın hakkını almak ister. Kim ne derse desin telefon işletim sistemleri arasında en iyi ve gelişmiş olanı şu an Ios işletim sistemi. Buna karşılık beta sürümlerini yayınlayan Windows 10 phone mobile işletim sistemi tasarım ve mimarisi açısından gayet başarılı olsa da hala pek çok hataları barındırıyor. Her uygulamaya uyum sağlayamayan bu mobile işletim sistemi zaten az olan uygulama havuzunda pek çok hatalara sahip. İkinci olarak işletim sistemindeki bu hataları gidermek için oldukça yavaşlar. 2015 kasım ayında çıkacağı duyurulan Windows 10 mobile, hala betalarla hata düzeltmeleriyle ilerlemekte. Sanırım Microsoft bilgisayar işletim sistemlerindeki özveriyi mobile yazılımları için göstermemekte.

windows-store-uygulama-sayisi

Windows mobile Store savaşları konusunda başarılı olamasa da yine de en çok kullanılan popüler uygulamaları barındırdığını söyleyebiliriz. Mesela whatsapp, facebook, twitter, linkedin gibi en çok kullanılan sosyal ağ uygulamaları için korkmanıza gerek. Ama değişik, başarılı, farklı bir oyunlar ve uygulamalar arıyorsanız, app store da ki gibi bir uygulama cenneti beklememenizi aksi halde tam bir hayal kırıklığı yaşayacağınızı söyleyebilirim.

Windows phone mobile işletim sistemi için hala umutlarımızı söndürmüyoruz. Avantaj apple iphone dan yana olsa da kim bilir belki kısa sürede Microsoft Windows 10 mobile işletim sistemini yayınlar ve bu kısa sürede store savaşları mücadelesinde öne geçmesini sağlar. Bunu bekleyip göreceğiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*