ucretsiz microsoft windows 10
ucretsiz microsoft windows 10

Windows 10 Ücretsiz Olacak

Microsoft korsanların önüne geçerek lisansını ücretsiz kılacak

 

Microsoft her zaman kendine yön vermekte hiç arka planda kalmayarak yine yeni haberleri üstüne toplayarak kullanıcılarını sevindiriyor. Microsoft geçtiğimiz günlerde adını sıkça duyuran yeni CEO’u Satya Nadella office uygulamalarını ve Windows 10 lisans sürümlerini ücretsiz olacağına dair duyurusunu yapmıştı.

 

Yıllardır adı ile söz ettiren Microsoft her geçen gün yeni ara yüzlere ve güncellemelere yön vermekle kalmamış geçtiğimiz günlerde gündeme bomba gibi patlayarak Lisans sürümlerini ücretsiz hale getireceğini açıklamıştır. Peki bu açıklamaya dayanarak firmanın neden bu açıklamayı yaptığına da değinmek gerekir ise her geçen gün orijinal sürümlere yer vermeyen korsan kopyaların önüne geçilmesine dair bir çalışma yaparak kullanıcıları sevindirmiş gibi gözüküyor. Çünkü korsan lisanslar ile müşterilerin cihaz üzerinde  güvenilirliği hiçe saymaktadır. Kurum buna rağmen bunca sene yapılan bu korsan satışlarıyla telif hakları ihlal davalarına karşı kalmaktadır. Fakat yapılan tüm çalışmalara rağmen yine de önüne geçilemedi. Buna istinaden bu haber ile korsan lisans dağılımını önlemek amacı ile ücretsiz hale getirecek.  Yine de akıllarda hala soru işareti barındırmakta bu yenilik ile korsan Windows 7 ve 8 sürümleri üzerine lisanslı windows 10 sürümü kurulacağına dair henüz bir açıklama getirilmedi.

 

Fakat firmanın yapılan bu açıklamalara yönelik şirketin hangi yolla kazanç sağlayacağı akıllarda yine bir soru işaretine daha yön vermekte. İlerleyen günlerde bu açıklığa kavuşacak gibi gözüküyor.

 

5 yorum

 1. Windows zaten 30 gün ücretsiz her yerde sonra key istiyor. Eski windows sürümlerinden birini kullanıyorsanız size de görünecek bu güncelleştirme en azından ben böyle biliyorum abi

 2. nova teatox cayi

  Bu sanırım yanlış anlaşılmadan gelen bir şey oldu güncelleme geliyor korsan kullananlara ama güncelleme yaptıktan sonra sizden orjinal key istiyor veya key güncellemesi gibi bir şey çıkartıyor tabi bu windows 10 için kesin bi loader çıkar onuda öyle hallederiz.

 3. ücretsiz ama korsan kullananlar destek alamıcak bi karmaşa var bu işte en iyisi orjinal alıp bu dertten kurtulmak

 4. Kampüs Kılavuzu

  Bu sitede dolaşırken okudum en güzel haber. hadi çıksın da kuralım o zaman.

 5. Akrilik Duvar Kaplama

  Ücretsiz çıkacak ancak masaüstü reklamcılık denen yeni bir kavram getirecek beraberinde.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*