WhatsApp’dan görüntülü arama özelliği

Akıllı telefonların her geçen gün hayatımıza girmesinden anlık mesajlaşma programı olan WhatsApp’ın kullanımı giderek artmaya devam ediyor. Özellikle son zamanlarda en sık kullanılan uygulamalar sıralamasında ilk sırada bulunan WhatsApp’ın yeni güncellemeleri ile kullanıcılarının karşısına çıkması kullanıcıların dikkatini çekme başarısı gösterdi.

Teknolojik gelişmelerin hızlı bir şekilde ilerlediği günlerde kullanıcılarına farklı hizmetler sunmaya çalışan WhatsApp özellikle son zamanların en çok tercih edilen özelliği olan görüntülü arama özelliğini yakın zamanda hayata geçirecek gibi duruyor.

Anlık mesajlaşma programı olarak hayatımıza giren ancak son zamanlarda getirdiği yeni özellikleri ile gündemden düşmeyen WhatsApp’ın görüntülü konuşma üzerinde oldukça fazla zaman harcadığı ve kullanıcılarına artık sorunsuz bir hizmet sunacağını açıklamasından sonra WhatsApp’ın yakın zamanda hayata geçirmeyi planladığı görüntülü arama özelliğinin net bir tarihi açıklanmasa da çok yakın bir tarihte kullanıcıların hizmetine sunulacağı düşünülüyor.

WhatsApp’ın hayata geçirmeyi planladığı bu görüntülü arama özelliğinin gelmesinden sonra kullanıcılar artık cep telefonlarında bulunan ön kamera sayesinde artık birbirleri ile görüntülü bir şekilde konuşma fırsatını yakalayacaklar. Bu özelliğinin 2017 yılının ilk aylarında uygulama üzerinde aktif hale getirecek olan uygulamanın yapımcıları görüntülü arama ikonunu da cep telefonunda bulunan arama butonunu yanına koyacağını  açıkladı.

Dünya üzerinde 1 Milyardan fazla kullanıcısı bulunan ve son zamanlarda oldukça fazla popüler olan bu uygulamanın yeni getireceği bu özelliğinden sonra ne gibi değişiklikleri kullanıcılarına sunacağı merak konusu olmaya başladı. WhatsApp görüntülü arama ikonunu yakın zamanda telefonlara yerleştirmeyi düşünen uygulama yapımcılarının bu çalışmaları kullanıcılardan sonra bir yorum alacak merak konusu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*