Whatsapp Uygulamasını Tam Anlamıyla Kullanıyor musunuz ?

Whatsapp kullanıcısı günümüzde yok denecek kadar az bulunmakta. Mesajlaşma konusunda devrim niteliği taşımasını bunun nedeni olarak verebiliriz. İletişimimizi oldukça kolaylaştıran ve aşırı derecede maliyetini azaltan bu buluşun özelliklerini ne kadar iyi biliyorsunuz ? Bu yazımızda whatsapp uygulamasının püf noktaları konusunu gün yüzüne çıkarıyoruz. Yurtdışında bulunan bir arkadaşınızı rehberinizde kaydetmenize rağmen whatssapp kişilerinde göremediniz mi. Peki acaba numaranın ülke kodunu doğrumu yazdınız. Numarayı kaydederken ülke kodunu kesinlikle girmelisiniz. Ülke kodu belirtilmeyen telefon numaralarını aynı ülkeye ait bir cep telefonu numarası olmadığı sürece kabul etmiyor ve bu yüzden whatsapp kişilerinde göremiyorsunuz.

whatsapp-android

Bütün gün kullandığınız whatsapp uygulamasını evde işte her yerde kullanmak adına web üzerinden bilgisayarınızdan kullanabileceğinizi biliyor muydunuz. Web.whatsapp.com adresinden hangi cihazda kullanmak istediğinizi seçin ve karşınıza çıkan qr barkodunu whatsapp programında taradığınızda web üzerinden kullanma hazır hale gelecektir. Artık rahatlıkla bilgisayar üzerinden whatsapp keyfini yaşayabilirsiniz. Keyifli sohbetlerinizi ileri safhalara taşımak için gruplar oluşturabilirsiniz. Bu gruplarınız işle alakal olarak, tartışma konuları seçilerek yada tamamen geyik muhabbetleri için oluşturulabilir. Tercih tamamen sizin. Gruba alınacak kişileri kendiniz belirleyebilir yada daha sonra gruptan istediğiniz kişileri çıkarabilirsiniz.

whatsap-kullanmak

Whatsapp uygulamasının püf noktaları arasında belki de en işe yarayanı, uygulama içinde oluşan arşiv özelliği denebilir. Önceden yapılan konuşmanızı sildiğinizde otomatikman arka plandaki arşiv odasına kaydedilmektedir. Gerçi silerken size arşivlenmesi ile ilgili bir uyarı ile sormasına karşın bazen göz ardı edile biliniyor. Eğer bu arşiv hizmeti aracılığı ile sohbetlerinizin telefonunuzu kurcalayanlar tarafından göz atılmasını istemiyorsanız arada bir arşiv odasını kontrol etmenizde yarar var. Bu uygulamada artık kişiye göre uyarı tonu belirleyebiliyorsunuz.

whatsapp-hakkinda-bilinmeyenler

Ayarladığınız bu uyarılarla telefonunuza bakamasanız bile zil sesinden yola çıkarak kimden mesaj geldiğini anlayabilirsiniz. Sohbetlerinizi kendi içinde yedekleyebilseniz de aynı zamanda icloud yedeklemesi yaparak ta verileriniz için iki kat güvenli bir koruma yapabilirsiniz. Farklı bir iphone telefonu icloud ile geri yüklediğinizde bu sohbetler otomatikman geri gelecektir. Uygulama üzerinden fotoğraf ve video gönderimlerinizde bu içeriklerinizi göndermeden önce whatsapp uygulaması içinde düzenleyebilir, ondan sonra gönderim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Videolarınızın uzunluğunu da bu özellik sayesinde ayarlayabilirsiniz. Whatsapp uygulamasının püf noktaları yazımızda bulunun bu ipucu bilgilerle uygulamanızı daha kullanışlı hale getirmenizi umuyoruz. Teknolojiden ne kadar yararlanırsanız hayatınız o kadar kolaylaşacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*