whatsapp-mavi-tik

Whatsapp Kabusu Olan Mavi Tık Nasıl Kaldırılır?

Hen gencin yaşlının akıllı telefonlar üzerinden whatsapp uygulaması kullandığını herkes bilmekte. Whatsapp üzerinden video, fotoğraf, ses kaydı, müzik yada video gibi pek çok özelliği ile hem kullanışlı hemde ün kazanarak milyonlarca kullanıcıya sahip olmaktadır. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma programı olarak bilinen whatsapp hem iş alanında kullanmak için hemde eş, dost, arkadaş sohbetleri ile haberleşme bünyesinde üst sıradadır. Artık eskisi kadar mesajlaşma olayını kullanmayıp whatsapp üzerinden bu gelişimi devam etmektedir.

 

Her geçen gün artan kullanıcı sayısı ile whatsapp yeni güncellemesi ile bildiğiniz üzere mesajlarınızı karşı taraf görmesi ile mavi bir tik oluşuyor. Bu da karşı tarafa iletip mesajı gördüğüne dair bir bildirim gibi özelliğini sunmaktadır. Fakat çoğu kullanıcı bu özellik ile oldukça rahatsız olmuş üzere bir çok şikayetler ile öne sürülmüştür. Şikayet üzerine Android de bu sorun üzerine odaklı bir güncelleme getirerek bu platform içerisinde whatsapp tikini kaldırma özelliğini sizlere sunmaktadır.

 

Peki nasıl mı?

 

Şuan sadece Android işletim sistemleri cihazlar üzerinden çalışmakta olan bu çözüm ile yakın zamanda İos üzerinde de yapılacak gibi gözüküyor. Herkesin kabusu üzerine gelen bu özellik ile aslında çok zor olmayan bir yöntem ile yapabilirsiniz sadece yapmanız gerek tek şey uygulayama girip ayarlar bölümünden gizlilik ayarları sekmesini tuşlayıp “Read receipts” yerin karşısında bulunan kutucuğu kaldırarak buna son verebilirsiniz. Fakat mavi tik özelliğini kaldırırsanız sadece sizin değil karşı tarafınkini de göremezsiniz.

6 yorum

 1. Teşekkürler bu başa belaydı iphone 5s de oluyor abi

 2. Abi en sonunda bunu bilmiyordum iki saat aradım aradım bulamamıştım teşekkürler.

 3. Teşekkürler ben yaptım işin kötü tarafı benim yazdığım şeyin karşı taraf tarafından görüldüğünü de anlayamıyorum.

 4. Kısa bir yolu da internet paketinizi kapatıp mesajı okumanızdır buda farklı bir yöntem 🙂

 5. Nano Thermal Gel

  Teşekkürler abi çok yararlı oldu benim için çok sıkıntıya düştüm bu mavi tık yüzünden ben

 6. İstanbul Birmingham

  WhatsApp kullanıcıları için, özellikle benim gibi bazı mesajları görmezlikten gelmek isteyenler için bir eziyet halini alan çift tık mavi simgesinin kaldırılabilmesi güzel bir olaymış.
  hemen iphone da deniyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*