WatcOS 2.2 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

21 Mart tarihinden beri üzerinde çalıştıkları bu güncelleme, yanında pek çok artıları getirdi. Uzun süreden beri beklenen oldu ve diğer cihazların güncellemeleri ile birlikte watchOS 2.2 sürümü çıktı ve bütün dünyanın kullanımına sunuldu. Eğer sizde bu güncellemenin çıktığını yeni duyanlardan iseniz biran önce indirmenizi tavsiye deriz çünkü deminde söylediğimiz gibi bu güncelleme yanında pek çok özellik getiriyor.

Multiple-Apple-Watch-guncellemesi

Örneğin Apple Map uygulamasına whatch sürümü için ekstra özellikler eklendi. Uygulama kullanımı daha kolay bir hal aldı. Bunun yanında Apple Watch dil seçeneklerine beş adet dil daha eklendi. Nabız algılama hassasiyetinin de biraz daha fazla arttırıldığını söyleyebiliriz. Mesela kişinin uyuması gibi hareket etmediği zamanlar, nabız algılama tekrarını arttırmışlar.

yeni-guncelleme

Kullanıcılar tarafından en çok beğenilen özelliklerinden biri ise, sadece tek iphone telefonunda pek çok Apple Watch cihazı tanımlayabiliyorsunuz. Yada Auto Switch olarak adlandırılan bu özellik ile tam tersi olarak Apple Watch’ı daha çok iphone cihazına tanımlayabiliyorsunuz. Eşleşme için ise sadece saati kolunuza takıp bileğinizi havaya kaldırmanız yeterli. Apple Watch önceden tanımlanan telefonu algılayarak eşleşmeyi otomatik olarak sağlıyor. Ayrıca ufak bir hatırlatma yapalım. Apple Watch ta ki tüm bu özellikleri kullanabilmek için iphone telefonunuzda da iOS 9.3’ün kurulmuş olması gerektiğini unutmayın. Bu arada akıllı saatin performansında da artış olduğu fark ettiğiniz de iyi ki watchOS 2.2 sürümü çıktı diyorsunuz.

WatcOS-2.2-guncellemesi

WatchOS 2.2 güncellemesi telefonunuzda Apple Watch programı aracılığı ile indirip kurabilirsiniz. Saatin enerjisinin yarı yarıya dolu olmasına ve telefonla olan mesafesine dikkat etmeyi unutmayın.

Son olarak Apple’ın saat ve kayışlarındaki yapmış olduğu indirimi de hatırlatmamızın yararlı olacağını düşünüyorum. Bu haber tarz sahibi olan kullanıcıları biraz olsun rahatlatmış olacaktır. Apple Watch’ın pek çok alımı yapılamasa da, birkaç değişik renkte kordon alınarak kıyafet seçimlerinde kendilerini hiç olmazsa eskisi gibi çok sınırlamazlar diye düşünüyorum. Bende bu konuda mağdur olan biri olarak, yüzümün biraz olsun güldüğünü itiraf etmeliyim. Ha bu arada watchOS 2.2 sürümü çıktı. Haberiniz olsun.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*