Türksat’tan yeni bir müjde daha geliyor

İnternet kullanımının her geçen gün arttığını Dünya’da en çok merak edilen haberlerinde başında gelecek olan haberi siz değerli okurlarımıza açıklamaya çalışacağız.

Hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından olan ve kullanıcıların merakla beklediği internet haberleri hakkında bugün gelen haber teknolojinin geldiği noktayı gözler önüne serdi. Özelikle uçaklarda telefon ve internet gibi özelliklerin yasak olduğu günümüzde firmaların uzun uğraşlarından sonra artık yolcuların uçaklarda da telefon teknolojisinden faydalanacak olması oldukça dikkat çekme başarısı gösterdi.

Özellikle AB ülkelerinin uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve artık uçaklarda cep telefonu gibi ürünlerin kullanımının yasaklamanın anlamının önemini yitirecek olmasından sonra 2017 yılı içerisinde AB ülkelerinde yolculuk edecek olan müşterilerin uçaklarda cep telefonları açık seyahat edebilecekler. Özellikle sadece açık telefon dışında burada kullanıcılarına internet hizmeti de sunacak olan bu ülkelerin yaptığı teknolojik gelişmelerden sonra ülkemizde bu konuda bizlere müjdeli haberi verdi.

Türksat önderliğinde çalışmalara başlayan ülkemizde yolcular da artık uçak seyahatlerinde cep telefonlarını kapatmadan yolculuk yapabilecek ve aynı zamanda 75 MB’e kadar internet teknolojisinden faydalanma fırsatını yakından bulmuş olacaklar.

Çalışmalarına hız kesmeden Türksat’ın bu konuda ciddi yatırımlar yapmasından sonra nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu olmaya başlarken 2017 yılında Avrupa ülkelerinde aktif olarak yolcuların hizmetine sunulacak olan bu özelliğinin ne zaman ülkemizde aktif olarak geleceği ise merak konusu olmaya başladı.

Uçaklarda yolcular artık cep telefonu ve internet teknolojisini kullanabilecek mi sorusunun cevabını sizlere yakın zamanda açıklayacağız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*