5G
5G

Türkiye 5G’ye Hazırlanıyor

Hepimizin bildiği gibi 2015 bitmeden Türkiye 4G teknolojisi ile tanışıyor olacaktır.Eğer 4G Teknolojisi ile ilgili haberimizi okumadı iseniz hemen okumanızı tavsiye ederiz.Henüz 4G bile derken bizim için hayal gibi gelen hız miktarı acaba 5G ile neler olacak gibi sorular gelmeye başladı.

5G için ilk test çalışmaları 2014 yılında Japonya’da başladı.internet Hızının 10GPS’ye kadar çıkartmak için yapılan çalışmalar başarı ile sonuçlanmaya başlanmıştı.3G ile kullandıgığımız internet hızı 5G olduğu zaman şuanki hızımızla kıyas olarak 1000 kat daha fazla olacaktır.Bizler için hayal gibi gelsede Avrupa ülkeleri 5G için simdiden çalışmalarını hazırlamaya başladılar.

Türkiye 4G ye bile henüz geçmemişken şimdiden 5G teknolojisine geç kalmamak için AR-GE’nin çalışmalara başladığını öğrendik.2015-2018 çalışma ve stratejik plana göre Türkiye 2018 yılından sonra 5G için her şeye hazır olmayı ve 2020 yılında 5G’ye tamamen geçiş için katılım sağlanacak.

Peki 5G ile Hayatımızda Neler Değişecek ?

Öncelikle internet hızımız şuankiden 1000 kat daha hızlı olacak.Bir film indirmek 1 sn yede gerçekleşecek.5G sayesinde insansız ve araçsız teknolojiler artık mümkün olacak.İnternette hız sorunu nerdeyse kalkmış olacak.Mobil bilgisayar ve tabletlerde işletim sistemlerine gerek kalmayacak.Online oyunlarda artık karakterlere tuşlar yerine komutla hükmedilecek ve son olarakta hayatımızda robotları sık sık görmeye başlayacağız.

15 yorum

 1. Daha 4G’yi kullanmadan şimdide 5G çıktı teknoloji yerinde durmuyor.

 2. nivea ürünleri

  Teşekkürler baya faydalı oldu bu bilgi

 3. Teknoloji her gecen gün ilerliyor.Çocukluğumla şimdi arasında dağlar kadar fark var. Ülkemiz 4g ye gecmeden geride kalmamak için 5g ye geciş yapacakmış. Güzel bir haber

 4. hocam bismillah daha 4G’nin gelmesi 2 seneyi alır 🙂 ve daha 4G destekleyen telefon bile yok adam gibi kimsede

 5. 4g’yi bir kullanabilseydik daha sonra 5g yi düşünürüz 🙂

 6. Siteniz çok güzel

 7. Teşekkürler baya faydalı oldu

 8. ooo harika bi haber

 9. abi çok güzel olmuş bu çok hoşuma gitti

 10. Teknoloji her gecen gün ilerliyor.Çocukluğumla şimdi arasında dağlar kadar fark var.

 11. Güzel paylaşım eline sağlık

 12. 5G konusunda ilkkez bilgilendim, baya faydalı oldu

 13. Teşekkürler baya faydalı oldu

 14. Bu sitede dolaşırken okudum en güzel haber.

 15. Hızlı ve Öfkeli 7 Türkçe Dublaj Sinema Çekimi ama görüntü ve ses en iyi derecede mükemmeldir. Web sitemizden türkçe dublaj ile izleyebilirsiniz. Başka yerde aramayın çünkü nette ilk sadece bizde.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*