populer en iyi uygulamalar

En Çok İndirilen Apple Uygulamaları

Geçtiğimiz gün sizlere bu konu üzerinden Apple’ın 25 milyon indirme sayısına ulaştığı makalesini paylaşmıştık. Apple 25 milyon’a ulaştıktan sonra, tüm zamanların en çok indirilen uygulamalarını listeledi. Liste de yine Angry Birds’in başarısı tescillendi.

Apple’ın en çok indirilen ücretli uygulamalar listesinde başı yine Angry Birds çekiyor. iPad uygulamalarında ise 2. ve 3.sırayı alıyor. En çok satılan bir diğer uygulama ise, Apple’ın geliştirmiş olduğu ; Pages uygulaması. Bu uygulama metin/ yazı yazma uygulaması olarak kullanılıyor.

Apple’ın en çok indirilen ücretsiz uygulama listesinde ise başı Facebook çekiyor. 2. sırada Pandora Radio, 3.sırada ise Words With Friends oyunu yer alıyor. Aynı zamanda Twitter uygulaması ise 12.sırada yer alıyor.

iPad uygulamalarına bakar isek, ücretli uygulamalarda başı Pages çekiyor. 2.sırada yine Angry Birds yer alırken, 3. sırada yine Angry Birds yer alıyor.

Ücretsiz iPad uygulamalarında Facebook pek ilgi çekmiyor. 17. sırada yer alıyor. Başı ise yine Angry Birds çekerken onu hava durumu uygulaması takip ediyor.

iPhone – iPad en çok indirilen uygulama listesi :