Tom Tom Navigasyon Apple’a mı gidiyor?

iOS 6 ile kendi harita uygulamasını denemeye başlayan apple bu işte çok hata yapınca biraz daha deneyimli firmaları gözüne kestirdi. Daha doğrusu bu şekilde tahmin ediliyor. Birçok kullanıcısı tarafında kendi harita uygulamasına tepki gelince apple da bu konuda bir arayış olduğu aşikar. Google Maps’in de Appstore‘da yerini almasıyla birlikte işler daha da kızışmaya başlıyor.

apple-map-tom-tom

Appe ceo’su Tim Cook bu konuda nasıl bir adım izleyecek henüz kestirmek zor. Fakat harita konusunda iyiye gittikleri de pek söylenemez. Söylentiler de deneyimli bir navigasyon uygulama şirketini satın alıp yoluna öyle devam edeceği yönünde. Hatta söylentiler o kadar ki; gelecek nesil iPhone’da yani iPhone 6 ile birlikte map uygulamsının da tanıtımının yapılacağı kulağa takılanlar arasında.

Tim Cook, Tom Tom navigasyon uygulama şirketi satın alınarak kendi bünyesinde Apple Map’a daha kolay ve işlevsel çözümler bulabilmeyi hedefliyor. Diğer yandan Tom Tom’un da bu satışa sıcak baktığı ve buradan gelecek paraya ihtiyaçları olduğu yönünde duyumlar da var. Sırf bu satınalma haberi bile Apple hisselerinde kıpırdanmalara neden oldu. Gerçekleştiği takdirde piyasarlarda daha bir hareketlilik olacağı konusu şimdiden öngörülüyor. Bakalım önümüzdeki günlerde nasıl bir yol izlenecek…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*