Tim Cook Apple CEO’sundan İstanbul’lulara müjde

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL tarafından kabul edilen Apple CEO’su Tim Cook ve ekibini kabul etmişti, görüşmede CEO Tim Cook güzel haberler ile Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL’ün karşısına çıktı. Görüşmede ele alınan konular.

tim cook

Tİm Cook İstanbul’a Dünya’da eşi benzeri olmayan bir mağaza açacaklarını belirtti, mağazanın satış üzerine olacağını ve yapılacak olan konseptin bir ilk olacağınıda sözlerine ekledi. Tim Cook Türkiye’yi çok önemsediklerini ve Fatih projesi ile çok yakından ilgilendiklerininde altını çizdi. Sadece Fatih projesi değil bir çok konu ile yakından ilgileniyorlar.

Bir kaç yıl önce Abdullah GÜL Kaliforniya’daki Apple merkezini ziyaret etmişti ve orada Türk halkının Apple hakkındaki sıkıntılarını paylaşmıştı. Çok geçmeden Apple bu sıkıntıları dikkate alarak sorunu ortadan kaldırmışlardı. Bu sorundan birisi Türkçe klavye konusuydu, buna karşılık Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL Apple CEO’su TİM Cook’a teşekkür etti.

Türkiye’nin AR-GE’ye çeşitli teşvikler verdiğini ve bu konuya APPLE’nin önem vermesi gerektiğini belirten Adullah GÜL kendinizi bizim yerimize koyarak düşünürseniz hiçbir ülke sadece alıcı konumunda olmak istemez dedi. Bu konuya Apple’nin önem vermesi halinde hem Türkiye için hemde Appel için iyi bir kazanım olacağını vurguladı.

Ayrıca diğer uygulamalarında Türkçe olmasının bir kazanım olduğunu özelliklede siri uygulamasının Türkçe’leşmesinden çok memnun kalacaklarınında altını çizdi.

Abdullah Gül ve Tim Cook arasındaki konuşmalar bu şekildeydi, ciddi projeler İstanbul’luları beklerken kullanıcıların sıkıntılarına değinerek güzel sonuçta elde edildiği bir gerçektir. Tüm Türkiye’ye hayırlı olsun….

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*