3DMark

Test Yazılımı 3DMark Androidlere de Geldi

Çoğu yazılım firması sadece bilgisayar platformunda kalmayıp mobil cihazlar için de ürünler çıkarmaya başladı. 3DMark isimli yazılımı bilgisayar kullanıcıları bilir. Yazılım pek çok platform tarafından destekleniyor ve grafik gücünüzü test eden en ünlü yazılımlardan sayılıyor. İşte bu yazılımın artık Android sürümü de atık kullanılabilir durumda.

3DMark

3DMark,artık sadece bilgisayarları ve notebookları değil, tablet ve akıllı telefonları da test etmeye başlıyor. Yazılım firması bilgisayar sistemleri için oldukça başarılı, hatta Windows 8 için yeni sürümü çıkaralı çok fazla bir zaman olmadı. Ama mobil dünyanın çekiciliği bu yazılım firmasını da tablet ve akıllı telefonlar için uygulama geliştirmeye itmiş görünüyor.

3DMark iOS, Android ve Windows RT tabanlı cihazlarda çalışacak. Birçok platform ile kullanılabilmesi pek çok ARM tabanlı tableti, aynı sonuçlar üzerinden değerlendirme şansı verecek. Uygulama ile bilgisayarlarda olduğu gibi CPU ve GPU ayrı ayrı detaylı karşılaştırmalı sonuçlar verecek.

3DMark; Cloud Gate, Fire Strike ve Ice Storm olarak adlandırılan 3 farklı test grubundan oluşuyor. 257 MB boyutunda ve Android cihazlar için ücretsiz. Android 3.1 ve üzeri sistemlerde çalışırken cihazınızın grafik yongasının OpenGLES 2.0 desteklemesi, system belleğinin en az 1 gb olması çalışması için gerekli.

Android için 3DMark’ı buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*