Steve Jobs’dan Sonra Neler Oldu?

Dünya’nın dev şirketi olan Apple, 2011 yılının Ekim ayında CEO’su Steve Jobs’u kaybetmişti. Steve Jobs, Apple’ı tek yöneten CEO’ydu. Apple ekibi ürünlerin tasarımını yapar ve Steve Jobs’a onaya yollardı. Steve Jobs öldüğünden sonra Apple şirketinin neler yapacağı açıkçası merak konusuydu. Steve Jobs hastalığı nedeniyle CEO’luğu Tim Cook’a bırakmıştı ve buda pek garipsenmemişti. Tim Cook tarafından pek fazla değişiklik geleceği beklenmiyordu, ancak dedikodular çıkmaya başladı.

2007 yılında yapılıp, Steve Jobs tarafından çok beğenilen Apple TV hakkında eski Apple TV mühendisi olan Michael Margolis, Twitter hesabında şöyle belirtti : Apple TV arayüzünün aslında yeni olmadığını, bundan 5 yıl önce kendisi Apple’dayken tasarlandığını ancak Steve Jobs, tasarımı beğenmediği için rafa kaldırıldığını belirtti.

Eski mühendisin bu cevabından sonra, Apple kullanıcıları tarafından Steve Jobs’un ölümünden sonra eski tasarımların ortaya çıktığı ve tek tek piyasaya sunulduğu hakkında yorumlar meydana çıktı.Michael Margolis bu konu hakkında Twitter da bu konuya bir açıklık getirdi.

Michael Margolis, yeni tasarımın 5 yıl öncekine göre elbette değiştirilip geliştirildiğini ve Apple’ın 5 sene önceye göre yaptığı farklı işlerden dolayı bu değişikliğin kaçınılmaz olduğunu belirtti.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*