Spotify’ın Metro Uygulaması Windows Store’da Yerini Aldı

Online müzik devi Spotify’ın metro uygulaması Windows Store’da yerini aldı. İşte Spotify’ın metro uygulaması çıkartmasının nedeni.

Online müzik dinleme platformu Spotify Windows platformu için metro uygulamasını duyurdu. Spotify’ın bu hamlesinin Microsoft’un Windows 10S işletim sistemini duyurmasının ardından hayata geçirmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Bilindiği gibi Microsoft kısa bir süre önce hafif bir yapıda olan ve sadece metro yani Windows Store’da bulunan uygulamaları çalıştırabilen Windows 10 S sürümünü tanıtmıştı. Microsoft’un Windows 10 S sürümü tıpkı Chrome OS gibi hafif bir işletim sistemiydi ve sadece Windows Mağazada bulunan uygulamaları çalıştırıyordu.

Microsoft Windows 10 S işletim sistemini tanıttıktan sonra Windows Mağaza’da olan eksik uygulamaları da getirmeye başlamıştı.

Spotify’da kendi müzik uygulaması Windows Store’a getirdi. Görünüm olarak masaüstü sürümüyle tamamen aynı olan Spotify Metro uygulamasının Windows kullanıcıları arasında tercih edilip edilmeyeceği ise merak konusu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*