Satın Alınmış iTunes Uygulamalarını Geri Yükleme

Birçok okuyucumuz bu konudan şikayetçi, satın aldığı uygulamaları, yeni telefonuna veya restore ettiği telefonuna yükleyemek istediğinde iTunes’da tekrar para ödemesi gerektiğini veya farklı bir hata ile karşılaşıldığını belirtiyor. Bizde sizler için bugun iTunes dan satın alınan uygulamaları tekrar ücretsiz olarak nasıl geri yükleyebileceğinizi anlatacağız.

Öncelikle bu işlem için iTunes’u açın ve iTunes’a giriş yapın, burda mail adresinizin hemen yanında account kısmı bulunmakda buraya bir kez tıklayın ve account kısmına girin.

Account kısmında Purchase History bölümü bulunmakta, türkçe karşığı satın alma geçmişi dir.  Buna tıkladıkdan sonra sizin daha önce bu hesap ile satın aldığınız veya ücretsiz olarak indirdiğiniz uygulamalar yer alıcak.

Buradan telefonunuza tekrar yüklemek istedeğiniz uygulamaları seçin, örneğin ben daha önce satın aldığım fax uygulamasını burda gördüm buraya bakdığımda bunun ile karşılaştım, sizlere daha iyi bir anlatım için bunu örnek vererek ilerleyeceğim.

Burada fax uygulamasını gördüm ve adını aklıma kazıdım artık iTunes’da yapacağımız herhangi bir işlem kalmadı. iTunes’u kapatıyoruz, telefonumuzu açık Apple Store’a giriyoruz ve fax uygulamasını arıyoruz ( tabii siz yüklemek istediğiniz herhangi bir uygulamayı arayın) Daha sonra uygulamanın yanında fiyat etiketi ve buy now yazıyor.

itunes ücretsiz uygulama

Sizi az önce purchase history bölümüne sokmamızın nedeni buydu, eğer orda bu uygulamayı daha önce satın alınmış olarak görüyor iseniz, burda gördüğünüz fiyat etiketinin hiç bir önemi yok, isterse 450 $ olsun siz tekrar o uygulamaya hiç bir ücret kesinlikle ödemeyeceksiniz. Bu kısa uyarıyı yaptıkdan sonra da Buy now butonuna tıklıyoruz ve karşımıza bir uyarı geliyor, bunu tercüme ediceksek kısaca sizin bu uygulamayı daha önceden satın aldığınızı ve ücretsiz olarak kullana bileceğinizi belirtiyor.

Bu uyarıya “ok” diyoruz ve yüklemeye devam ediyoruz.  Uygulamanın boyutuna göre telefonumuza belirli bir sürede yükleniyor ve tekrar eden hiç bir ücret ödemeden bu uygulamanın tekrar sahibi oluyorsunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*