Samsung Galaxy Note 6’da Göz Tarama Sistemi

Telefon markalarının önemli isimlerinden Samsung,son zamanlarda piyasaya sürdüğü ürünlerle tüketiciden tam not alıyor. Yılda iki kez çıkardığı yüksek kalitede ürünler ile tanınan Samsung, Galaxy S7 ve S7 Edge’den sonra şimdide Note serisinin yeni ürünü Galaxy Note 6’yı çıkarma hazırlığında. Samsung ‘un 2011 yılında başlattığı Note serisi büyük beğeni kazanmış ve satış rakamlarında büyük başarı elde etmişti. Serinin en büyük özelliği olan ekran boyutu, her çıkan yeni modelde büyüyerek tüketiciyle buluştu. Samsung’un en önemli rakibi Apple bile, bu gelişmelere kayıtsız kalamayarak çıkardığı telefonlarda ekran büyütmeye gitti.

göz-tarama (1)

Note serisinin en son ürünü Note 5, gerek kullanım kolaylığı gerekse hızıyla göz doldurmuşken, çıkacak Note 6’nın teknik özellikleri şimdiden merak uyandırıyor. Samsung’un çıtayı biraz daha yükselteceği kesin ancak özellikler konusunda şu an net bilgi verilmiyor. Alınan bilgiler net olmasada 5.8 inç ekrana sahip olacağı tahmin ediliyor.Tasarım yönünden farklı olması beklenen Galaxy Note 6 için ortaya atılan en büyük iddia, göz tarama sistemine sahip olacağı. Eğer böyle bir teknoloji gerçekleşirse güvenlikle ilgi son derece büyük bir adım atılacağı kesin. Daha bir çok telefon markası şifre ile korunmaya çalışırken atılacak bu adımın önemi çok büyük. Yeni çıkan akıllı telefonlarda parmak izi tarayıcısı hayatımıza yeni girmişken, şu an retina tarayıcısı hayatımıza girmek üzere. Kopyalanması parmak izine göre çok daha az ihtimal olan göz tarayıcı özelliği ile telefonlar, sahibi hariç kimse tarafından açılamayacak ve çok daha güvenlikte olacak. Gelen bilgilere göre Samsung’un ikiyüze yakın iris tarayıcısı sipariş etmesi iddiaları kuvvetlendiriyor.

göz-tarama (2)

Tüm bu gelecek özelliklerle fark yaratacağı düşünülen Galaxy Note 6’nın piyasaya sürüleceği günden önce, tanıtımı dahi teknoloji meraklıları tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Teknolojinin çok hızla ilerlediği günümüzde, Galaxy Note 6’nın tüm ihtiyaçları karşılayan bir ürün olması bekleniyor. Ürünün ne zaman piyasaya çıkacağı henüz bilinmezken merak edilen bir diğer konuda, tüm bu özellikleri barındıran; 5.8 inç ekran,4 GB Ram, 32 GB depolama alanı, göz tarama sistemi ve bilmediğimiz diğer özellikleriyle Galaxy Note 6’nın fiyatnın ne kadar olacağı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*