Samsung Galaxy Note 6

Samsung’un tepe modelleri S7 ve S7 Edge piyasaya gireli bir süre oldu ama pek çok kişi güz döneminde çıkacak  Galaxy Note 6’yı bekliyor. Henüz resmi hiçbir açıklama yapılmamış olsa da Note ailesinin yeni üyesinin özellikleri hakkında pek çok söylenti mevcut gelin bunlara yakından bakalım. Galaxy Note 6’nın 6 inch boyutunda 4k çözünürlüğünde SUPER AMOLED+ panele ve bu panele eşlik edecek Adreno 530 GPU ile gelmesi bekleniyor. Ekranın S7 serisinde olduğu gibi always-on teknolojisinden yararlanarak çok düşük güç tüketimi ile devamlı olarak saati hava durumunu vb. basit uygulamaları devamlı olarak göstermesi muhtemel. Ayrıca Samsung’un yıl içerisinde kıvrılabilir ya da kavisli ekranlı yeni telefon modelleri tanıtacağı söylentiler arasında ancak bu teknolojilerin Note 6’da kullanılıp kullanılmayacağı belirsiz.

samsung-galaxy-note-6

Ekran kısmından işlemci ve ram’e geçersek Samsung’un Note 6 da S7 ailesinde olduğu gibi en son Qualcomm işlemci ve kendi Exynos işlemcilerinin en son modeline birlikte yer vermeleri bekleniyor. Büyük ihtimalle Amerika modelinde yılın ilerleyen döneminde 2.6 GHz çalışma frekansı ve 8GB’a kadar Ram desteği ile çıkış yapması beklenen Snapdragon 823 yer alacak. Avrupa ve global piyasaya sürülecek diğer modelde ise en güncel Exynos işlemcinin yer alması kuvvetli bir ihtimal ayrıca telefonun 6GB ram ve hızlı sarj özellikli 4000 mAh batarya ile geleceği söylentiler arasında.

note-6-iki-farkli-modelle-geliyor

Telefonun bir diğer merakla beklenen özelliği kuşkusuz sahip olacağı kamera. S7 ailesi 12 mp arka ve 5 mp ön kameraya sahipti. Arka kamera f/1.8 diyafram açıklığı ile özellikle gece çekimlerinde harika bir iş çıkarıyordu. Samsung yeni Note modelinde kamerayı daha da geliştirmeyi planlıyor aynı diyafram açıklığına sahip olması umulan arka kameranın 20 mp’e ön kameranın da 8 mp’e çıkarılacağı her iki kameranın da optik imaj sabitleme özelliğine sahip olacağı arka kameranın 4k ön kameranın ise 2k video çekimi destekleyeceği teknoloji dünyasının saygın yayınları tarafından dillendiriliyor.

galaxy-note-6-ne-zaman-geliyor

Kameraya değinmişken depolama alanından bahsetmeden olmaz. Yüksek çözünürlükteki fotoğrafların ve 4K kaydedilmiş videoların büyük bir depolama alanına ihtiyaç duyacağı aşikâr.  Samsung’un kullanıcılarının depolama sorunu yaşamamaları için yüksek hızlı 64 ve 128 GB dahili depolama ve uhs-3 standardını destekleyen micro-sd kart yuvasına telefonda yer vereceği öngörülüyor. Eylül ayında çıkması beklenen Galaxy Note 6 hakkında çıkan söylentiler böyle bu söylentilerin gerçeği ne kadar yansıttığını anlamak içinse eylül ayını beklememiz gerekiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*