Samsung Galaxy J5 incelemesi

Samsung firmasının her bütçeye göre telefon ürettiğini düşündüğümüz zaman Samsung Galaxy J5 bu telefonların alt seviyelerinde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle son zamanlarda sık sık telefonları ile gündeme gelen firmanın 900 TL civarında satış rakamı bulunan Samsung Galaxy J5 telefonunun teknik özellikleri hakkında sizlere bilgiler verelim.

Öncelikle telefonunun ekran olarak 5 inçlik ekran boyutunun gayet başarılı olduğunu sizlere belirtmek isterim. Tek el kullanımlarında son derece başarılı olan 5 inçlik ekran boyutunu tercih eden firma ekran çözünürlüğü olarak bu telefona 1280 x 720 piksel çözünürlüğe sahip Super AMOLED ekran koymaktadır.

8 GB Dahili hafızası bulunan bu telefonunun arttırılabilir bir hafızasının olduğunu belirtmek istiyorum.

1.2 GHZ hızı bulunan bu telefonun 1.5 GB RAM kapasitesi bulunmaktadır. Bu özelliklere sahip olan bir telefonun gayet başarılı sonuçlar verdiğini düşündüğümüzde Samsung Galaxy J5 telefonu da hız olarak tatmin edici bir performans ortaya koymaktadır. Tabi bu performansı 900 TL’Lik telefonlar ile karşılaştırdığımız zamana göre söylüyoruz.

Kamera konusunda ise yine başarılı çözünürlüğe sahip olan kameraları telefonunda bulunduran firma özellikle arka kamerada kullandığı 13 MP ile gayet başarılı fotoğraf çekilmesine imkan vermektedir.  Ön kamera da 5 MP’lik bir mercek bulunduran bu telefonun resim çekimleri gündüz gayet başarılı sonuçlar verirken gece ise çok başarılı değil. Ancak gece çekimlerinde bu telefonu kullanacak olan müşterilerin arka kamerasını kullanarak başarılı fotoğraflar çekme fırsatının bulunduğunu açıklamak istiyorum.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*