apple samsung rekabeti

Samsung Ekranlar Artık Apple Tarafından Kullanılmayacak

Her ne kadar Apple ile Samsung bir çok ürün ve teknolojide rakip olmasına rağmen Apple ürünlerinde ekran olarak Samsung ürünlerini tercih ediyordu. Ancak Apple artık özellikle 5.nesil iPad ve 2. nesil iPad mini ürünlerinde Samsung ekranları tercih etmeyeceği söylentileri var.

İki büyük firma mobil pazarda pay elde etmek için kıyasıya bir rekabet içerisinde. Her ne kadar rekabet içerisinde olsalar da bu iki firmanın ortak çalışmaları da var. Ekran kullanımı bunlara bir örnek olarak gösteriliyordu. Fakat Apple bu yıl içerisinde çıkarmayı planladığı 5. Nesil iPad ve 2. Nesil iPad mini ürünlerinde ekran panellerinde Samsung panel kullanmayacak. Daha önceden yeni nesil işlemcilerde de Samsung payını düşürüp diğer üretici firmalara yönelmişti. Bu iki firma arasındaki rekabet öyle görünüyor ki aralarındaki ortak çalışmaları da bitirecek.

apple samsung rekabeti

Her ne kadar bunlar Apple tarafından resmi olarak dilllendirilmese de bazı veriler söylentilerin gerçekleşeceğini gösteriyor.  Apple yeni retina ekranlar için farklı firmalardan (LG Display, Sharp, Japon Display ve AU Optronics) fiyat teklifi talep ediyor. Apple ile Samsung firmasının işlemci konusundaki anlaşması 2014 yılında sona eriyor. Intel ve TSMC gibi alternatif firmalarla Apple çalışmaya başladı bile. Apple, Samsung SSD siparişlerini de azalttı. Fakat her iki firmadan bu durumu yani ürün çalışmalarındaki ortaklığının azaldığına dair bir resmi açıklama henüz yok.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*