Samsung Apple Patent Davasında Yeni Gelişme

Son dönemin en başarılı akıllı telefon şirketlerinden biri olarak gösterilen Samsung bu başarısını son dönemde artık rakamlara da yansıtmaya başlamıştı. Sadece Amerika genelinde bile açıklanan sonuçlara bakıldığı zaman en yakın rakibi olarak gösterilen Apple’ı geride bırakmaya başlayan Samsung’un tüm bu atılımları karşısında ise artık Apple yeni çözümler aramaya başladı. Son seri akıllı telefonlarında Samsung’un önüne geçebilmek için birçok adım attığı iddia edilen Apple’ın bunun aynında hukuk mücadelesi de devam ediyor.

Patent Davası Hızlandırıldı

Elde edilen bilgilerle beraber iki firma arasındaki son patent davaları da alevlenmeye başladı. Zira Apple tarafından Güney Koreli dev teknoloji firmasına açılan patent davası sonrasında ilk kararla beraber Samsung’un 1,8 milyar dolar ödeme yapmasına karar verilmişti. Fakat rakam biraz daha düşürülmüş ve iki firmanın anlaştığı düşünülmüştü. Fakat Samsung’un ret kararı sonrasında işler bir kez daha karıştı.

Apple Davayı Yargıtay’a Taşıyacak

Davanın yeninden görülmesine karar verilmesi ve alınan kararın bozulmasının ardından iki firma arasında yeniden ipler kopmaya başladı. Apple kararın bozulması ve davanın yeniden görülmesi kararının verilmesinin ardından davanın bir kez daha uzamaması için de konuyu Yargıtay’a taşıdı. Yapılan başvurunun ardından daha hızlı sonuçlanması da beklenen davanın nasıl bir karar ile sonuçlanacağı ise merak konusu oldu. Zira şimdilik ibre Apple’ı gösteriyor gibi.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*