Hoşgeldiniz Bugün 03 02 2015
Kadin Bebek

Cihazı Recovery Moddan Çıkarma

iphone recovery mode
ada

iOS cihaz sahibiyseniz cihazınızı kurcalamak içten bile değil. Tabi ki bu kurcalama sırasında çeşitli hatalara sebebiyet verebilirsiniz. Eğer Apple cihazınız, ekranında USB kablo ve iTunes simgesi ile kaldıysa, cihazınız Recovery Modda (onarım modu) kalmış demektir. Cihazınızı bilgisayara bağlamanız gerekecektir.

iphone recovery mode

Eğer bu durumda cihazınız bilgisayara bağlıysa iTunes otomatik olarak açılır ve kurtarma modunda bir cihazın bulunduğu uyarısı verir. Tabi ki böyle bir durumda sakin olmanız gerek, cihaza restore yapmaya gerek yok, Tinyumbrella aracı ile sorunu hemen çözeceğiz.

Tinyumbrella indirmek için ilk olarak indirme sayfamızı ziyaret etmeniz gerek. Dosyatı indirip çalıştırmadan once cihazı bilgisayara bağlayın daha sonar Tinyumbrella’yı çalıştırın.

Tinyumbrella’yı indirdikten sonra, sol tarafta Recovery Devices kategorisinin altında bir rakam göreceksiniz. Oraya tıkladığınızda sağ tarafta exit Recovery butonuna tıklayın. Böylelikle Tinyumbrella cihazınızı kurtarma modundan çıkaracak ve cihazınız problemsiz bir şekilde açılacaktır.

Tinyumbrella ile sadece cihazı kurtarma moduna almıyorsunuz, aynı zamanda gerektiği durumda kurtarma moduna alabiliyorsunuz. Böyle bir durumda ise, exit Recovery yerine enter Recovery butonu işinizi görür.

Bu durumda ise yukarıda yazdığımız gibi cihazın ekranına USB kablo ve iTunes simgesi gelecek, cihazınız Recovery Moda girmiş olacaktır.

Bir önceki yazımız olan iPhone ve iPad gibi cihazlarınızın şarj ömrünü artırmak başlıklı makalemizde 3G, GPS ve iPhone şarj ömrünü artırmak hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

sol tarafta Recovery Devices kategorisinin altında bir rakam çıkmıyor ve exit Recovery butonuda yok

1 sene önce yazıldı.