iphone recovery mode

Cihazı Recovery Moddan Çıkarma

iOS cihaz sahibiyseniz cihazınızı kurcalamak içten bile değil. Tabi ki bu kurcalama sırasında çeşitli hatalara sebebiyet verebilirsiniz. Eğer Apple cihazınız, ekranında USB kablo ve iTunes simgesi ile kaldıysa, cihazınız Recovery Modda (onarım modu) kalmış demektir. Cihazınızı bilgisayara bağlamanız gerekecektir.

iphone recovery mode

Eğer bu durumda cihazınız bilgisayara bağlıysa iTunes otomatik olarak açılır ve kurtarma modunda bir cihazın bulunduğu uyarısı verir. Tabi ki böyle bir durumda sakin olmanız gerek, cihaza restore yapmaya gerek yok, Tinyumbrella aracı ile sorunu hemen çözeceğiz.

Tinyumbrella indirmek için ilk olarak indirme sayfamızı ziyaret etmeniz gerek. Dosyatı indirip çalıştırmadan once cihazı bilgisayara bağlayın daha sonar Tinyumbrella’yı çalıştırın.

Tinyumbrella’yı indirdikten sonra, sol tarafta Recovery Devices kategorisinin altında bir rakam göreceksiniz. Oraya tıkladığınızda sağ tarafta exit Recovery butonuna tıklayın. Böylelikle Tinyumbrella cihazınızı kurtarma modundan çıkaracak ve cihazınız problemsiz bir şekilde açılacaktır.

Tinyumbrella ile sadece cihazı kurtarma moduna almıyorsunuz, aynı zamanda gerektiği durumda kurtarma moduna alabiliyorsunuz. Böyle bir durumda ise, exit Recovery yerine enter Recovery butonu işinizi görür.

Bu durumda ise yukarıda yazdığımız gibi cihazın ekranına USB kablo ve iTunes simgesi gelecek, cihazınız Recovery Moda girmiş olacaktır.

11 yorum

 1. sol tarafta Recovery Devices kategorisinin altında bir rakam çıkmıyor ve exit Recovery butonuda yok

 2. Teşekkürler ben bi ara bununla boğuşmuştum

 3. Benimde başıma geldi kısa süreli bir kalp krizinden sonra hemen araştırdım hallettim

 4. bu recovery modu iphone 4s kullanırken başıma gelmişti.
  tekrar ‘dan iphone yazılımı indirişp kurmuştum , bilmeyenler yapabilir %100 onay

 5. Tinyumbrella adeta bu iş için üretilmiş mükemmel bir program kesinlikle böyle bir sorunla karşılaştığınızda yanlış bir işlem yapıp telefonu daha kötü bir hale getirmeden programı kurup makalede anlatılanları yapınız. Sorun farklı bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden düzelecektir.

 6. iPhone gerçekten ana donanım olarak da kaliteli işler başrıyor fakat günümüz de Jailbreak adlı program çıakrtıldı ve herşeye iyi geliyor diyebiliriz

 7. Çok teşekkürler sayenizde recovery moddan çıktım,siteniz çok özgün ve doğru bilgiler içeriyor öneririm herkeze

 8. Telefonum Aniden Bozuldu NE Yapacağımı Şaşırdım Bu Paylaşımınız Sayesinde Sorunu Çözdüm Çok Tşkler.

 9. indirimli ürünler

  Teşekkürler güzel olmuş. Bu sorunu yaşıyordum kaç gündür.

 10. murathan topçu

  Maalesef bilgisayarda tinyumbrella programını çalıştıramıyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

 11. Denemeye hazırlanıyorum. Çok moralim bozuk. Acaba ne olacak . Rec modda kaldı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*