Qualcomm iPhone Satışlarını Durdurmak İstiyor!

Teknoloji devi Apple ile işlemci devi Qualcomm’un arası iPhone yüzünden açıldı. iPhone’da kendi işlemci teknolojilerinin kullanıldığını iddia eden Qualcomm iPhone satışlarını durdurmak için düğmeye bastı.

Bir döneme damgasını vuran Apple ile Samsung arasında olan patent davaları sonunda duruldu durulmasına ancak bu sefer Apple farklı bir dev teknoloji şirketle hukuk savaşına başladı.

Ünlü mobil işlemci üreticisi Qualcomm ile Apple’ın arası iPhone’da kullanılan işlemcilerin Qıalcomm’un kendi işlemcilerinin teknolojisini kullandığı için açıldı.

Qualcomm ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu’na iPhone’ların Amerika’da satışının durdurulması adına yeni bir başvuru yaptı.

Qualcomm’un başvurusunda Apple’ın iPhone’larında kullandığı işlemci teknolojilerinin kendilerine ait olduğunu ve Apple’ın bunu herhangi bir ücret vermeden kullandığını iddia etti. Qualcomm ayrıca iPhone satışlarının durdurulmasının yanında Apple’dan ciddi anlamda para talep ediyor.

Apple ile Qualcomm arasında olan bu hukuk savaşının nasıl devam edeceği bilinmezken Apple’ın da Qualcomm’da benzer şekilde cevap vermesi bekleniyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*