iPad çocuk

Oyun Oynarken de Çocuğunuza Dikkat Edin

Günümüzde çocuklar parklarda oynamak, mahalle aralarında koşturmak yerine bilgisayarlar ve tabletleri ile oyun oynama tercihinde bulunuyor. Özellikle online oyun dünyası çocukların ilgi alanı. Oyuna o kadar kendilerini kaptırıyorlar ki oyunun gereksinimleri gereği güçlenmek, kazanmak tek amaçları haline geliyor. İşte bu oyunları oynarken satın almalar yaparak kazanabileceğiniz şeyler olabiliyor elbette. Bu satın almalar bazen İngiltere’nin Bristol kentinde yaşayan 8 yaşındaki Theo Rowland-Fry isimli çocukta olduğu gibi iyi sonuçlanmayabilir.

İngiltere’nin Bristol kentinde yaşayan 8 yaşındaki Theo Rowland-Fry, iPad’deki The Simpsons: Tapped Out adlı oyunu oynarken kazanma isteği ile oyundaki ücretli eşya ve güçlendirmeleri farkında olmadan satın almış. Toplam fatura dudak uçuklatır. 1460 dolar. Ayın başında anne babası hesaplarındaki düşüşle durumu farketmişler. Bu küçük çocuk, iTunes üzerinden 100 adet ödeme gerçekleştirilmiş ve bu ödemeler 1.50 sterlin’le 75 sterlin arasında değişmiş.

iPad çocuk

Ne mi olmuş sonrasında ? 1460 dolar’lık ödemeyi Apple durumu farkedip iadeyi yapmış. Aile için mutlu son belki, ama para kavramını henüz tanımaya başlayan çocuklara kızmaya hakkımız yok aileler olarak. Sadece uygun denetim yolları sanırım.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*