Jailbreak yapmadan GSM operatör logosu nasıl değiştirilir?

Şu anda halen iPhone 5 veya diğer iOS 6 işletim sistemi kullanan cihazlara Jailbreak yapılamıyor bu durum birçok kullanıcının canını sıkıyor. Ancak Jailbreak yapılamıyor olması, Jailbreak ihtiyacı olmadan uygulanan küçük çaplı değişikliklerin yapılamayacağı anlamına gelmiyor.

iphone gsm logo değiştirme
Bu uygulamaların en son örneği Carrier Editor, jailbreak ihtiyacı olmadan kolayca iPhone ve GSM kullanan iPad’inizin operatör logosunu değiştirmenize olanak sağlıyor.

Jailbreak yapılmış cihazda operatör işaretini değiştirmenin tabiki birçok yolu var. Ancak iPhone 5 kullanıyorsanız, yada jailbreak yapılmamış iPhone 4S kullanıyorsanız Carrier Editor sizin için en iyisi. En azından Jailbreak tümüyle geliştirilinceye kadar.

İşte iPhone 5 için adım adım işlemin uygulanması.

  1. Linklerden Mac | Windows Carrier Editor.dmg dosyasını indirin ve bilgisayarınıza kurun.
  2. Carrier Editor uygulamasını başlatın.
  3. Cep telefonunuzdan Ayarlar>Genel>Hakkında sayfasını açın. Bu kısımdan şebeke versiyonunuzu öğrenin. Öğrenmiş olduğunuz versiyon numaranızı Carrier editor programında “Need some Quick help” kısmına yazınız.
  4. Carrier information sayfasındaki iki adet açılır menüden doğru cihazı seçiniz. GSM operatörü menüsünden de kendi operatörünüzü seçin. Bu uygulama sadece iPhone ve GSM Erişimi olan iPad’lerde kullanılabilir. Sadece Wi-fi bağlantısı olan tabletlerde çalışmaz.
  5. Özelleştirme sayfasında iki adet boş kutucuğa istenilen logolar bırakılır.

İşlemler aslında bu kadar. Ancak videolu anlatımdan da faydalanabilir ve logoyu değiştirebilirsiniz. Cydia üzerinden Zeppelin uygulaması yüklenerek de logo değiştirme işlemi yapılabiliyor. Aslına bakarsanız bu logo değişikliği için birkaç farklı seçenek bulunuyor. Biri olmazsa bile diğeriyle mutlaka yapabilirsiniz. Ha ne işimize yarar diye sorarsanız aslında hiçbir işinize yaramıyor. Sadece Apple’cılar standartlığı pek sevmezler. Aykırı olmak hoşumuza gider diye bunu da değiştirelim isteyebilirsiniz. 🙂

Bir yorum

  1. Denedim ama olmadı yardım ??

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*