Ona Göre Apple’ın Tek Rakibi ‘…’

Apple‘ın eski CEO’larından olan John Sculley, geçtiğimiz günlerde Economic Times‘a çarpıcı açıklamalar da bulundu. Açıklamalarına, Apple, her şeyin değiştiği piyasa da düşmeyecek tek şirket “ diyerek başladı.

Sculley‘ın kariyerine değinecek olursak, 90’lı yılların başında Steve Jobs tarafından Apple‘da CEO’luk rütbesine getirilmişti. Apple‘dan öncede Pepsi‘de başarılı işlerde imzası bulunmaktaydı. 1993 yılında bazı sorunlardan dolayı ayrılmak zorunda kalmıştı. Ancak ayrılmasına rağmen Apple‘dan hiç kopmadı. 1993’den sonra Apple hayranı olarak hayatına devam etti.

Eski CEO Sculley‘e göre, Apple tablet piyasasında başarılı yönetimi ile uzun bir süre liderliğini devam ettirecek, alt sıralara düşmeyecek. Sculley’e göre Apple‘ı tablet piyasasında rakip olacak tek bir firma var. Oda Samsung. Sculley‘e göre tablet piyasasında Apple‘ı bir tek Samsung zorlayabilir. Sculley, Galaxy Tab serisini Apple‘a yakın olmayı başaran tek tablet serisi olarak görüyor. Diğer markaların ise bu markaları arkaplandan takip edeceğini söylüyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*