Okulu Bırakıp Teknoloji Milyarderi Olmuş 7 Dev İsim

Zengin bir milyarder olmak okul okumanın şart olmadığı insanlığa ispatlamış bazı özel insanlar bulunmakta. Bu insanların çoğu üniversite eğitimleri sırasında akıllarına gelen o parlak fikri uygulamak için okullarını yarıda bırakmıştır. Okulu Bırakıp Teknoloji Milyarderi Olmuş 7 Dev İsim kimlerdir?

7- Larry Allison

Larry Allison 1944 doğumlu bir milyarder. Larry önce Illinois üniversitesindeki eğitimini sona erdirdi, daha sonra Chicago üniversitesine giren Larry buradan da ayrılma kararı aldı. Farklı alanlarda çalışmalar yapan milyarder isim 1982 senesinde Oracle’yi kurarak ün kazandı.

6- Micheal Dell

Michael Dell, Teksas Üniversite’sinde biyoloji okuyordu. Ancak bilgisayarlara olan ilgisi onun ders çalışmasına bile engel oluyordu. Bütün gününü bilgisayarlar ile geçiren Michael Dell okuldan ayrılma kararı aldı. Yerel gazetelere ilan vererek bilgisayarlarını satmaya başlayan Dell zaman içerisinde bir milyarder haline geldi.

5- Jan Koum

Jan Koum Ukrayna Kiev doğumlu. California’da bulunan San Jose üniversitesinde bilgisayar bölümü okuyan Koum Okulu bırakma kararı aldı. Bu karardan sonra Yahoo bünyesinde çalışan Jan Koum daha sonrasında ise şirketten ayrılarak dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ı kurdu.

4- Evan Williams ve Jack Dorsey

Evan Williams ve Jack Dorsey isimleri de okudukları okulları yarıda bırakan isimlerden. Bu iki isim daha sonra bir araya gelerek Twitter’ı hayata geçirdiler.

3- Steve Jobs

Steve Jobs arkadaşı Steve Wozniak ile beraber Apple’ın altyapısı 1976 senesinde kurmaya başladı. Daha sonrasında Portland Reed okuluna giden Jobs eğitimini yarıda keserek Apple’ı geliştirmeye başladı. 2011’de kanser nedeniyle yaşama gözleri yuman Jobs arkasında devasa bir şirket bırakmış oldu.

2- Mark Zuckerberg

Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg Harvard üniversitesinde okurken Facebook’u kurmuştu. Daha sonra okulu bırakarak Facebook’un üzerine yoğunlaşan Mark, şu anda popüler sosyal medya aracının CEO’su durumunda.

1- Bill Gates

Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates Harvard’ı yarıda bırakarak Microsoft üzerine çalışmalarına devam etmişti. Şu anda dünyanın en zenginlerinden olan Gates, teknoloji denilince akla gelen ilk isim konumunda.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*