Nokia piyasalara yeniden geliyor

Cep telefonu kullanmaya başlayan kullanıcıların en çok kullandığı markaların başında gelen Nokia uzun zamandır piyasalarda görünmüyordu. Özellikle ilk çıkan cep telefonlarının yapımcılarından olan ve Dünya üzerinden 2 Milyardan fazla telefon satan şirket zaman içerisinde teknolojik gelişmelerin gerisinde kalarak büyük bir şok yaşadıı ve akıllı telefon piyasalarında kendisine yer bulamamıştı. Ancak son zamanlarda yapılan çalışmalardan sonra Nokia artık akıllı telefon piyasalarında isminden sık söz ettirecek olan bir telefon ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Uzun zamandır piyasalarda görünmeyen ancak binlerce müşterinin merakla beklediği cep telefonlarının başında gelen Nokia markası akıllı telefon piyasalarında yer etmek için yeni bir ürün çıkarttı ve kullanıcıların hizmetine yakın zamanda sunacağını açıkladı. Çalışmalarına hız kesmeden devam eden firma sır gibi sakladığı akıllı telefonu Nokia modelinin Şubat ayı içerisinde kullanıcılarına sunulacağını açıklamasından sonra nasıl bir telefon ile geleceği merak konusu olurken telefon hakkında birkaç önemli bilgi bugün basına sızdı.

Kullanıcıların merak ettiği Nokia cep telefonunun basına sızan bilgileri arasında telefonun 5.5 inçlik boyutu ile üretileceği ve özellikle de 3 GB RAM kullanacağının açıklanması kullanıcılar arasında heyecan yaşanmasına neden oldu.

Snapdragon 430 işlemcisi kullanacak olan bu telefonun özellikle 32 GB dahili hafıza ve 64 GB dahili hafıza olarak iki farklı model ile kullanıcıların karşısına çıkacak olması Nokia’nın yeniden nasıl bir teknolojik telefon üreteceğinin merakını uyandırdı. Uzun zamandır çalışmalarına devam ettiği bu telefonu hakkında Nokia’nın son sürüm akıllı telefonunun Şubat ayı içerisinde çıkması bekleniyor.

Telefon Android mi yoksa başka bir işletim sistemi ile mi gelecek o ise merak konusu olmaya başladı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*