Motorola Moto Z Modeli

Motorola’nın 2016 yılına damga vurması beklenen yeni akıllı telefonu Motorola Moto Z Force’nin detaylı incelemesini yapıyoruz. Motorola Moto Z ile birlikte tanıtılan cihaz kuşkusuz ki Motorola tarafından üretilen en iyi akıllı telefon olarak adlandırılabilir. Motorola Moto Z’nin bir üst modeli olan Motorola Moto Z Force daha üstün özellikler ile birlikte geliyor. Akıllı telefon pazarından önemli bir satış başarısı elde etmek isteyen Motorola’nın yeni akıllı telefonuna detaylı bir göz atıyoruz.

Android 6 işletim sistemi ile birlikte gelen Motorola Moto Z Force 163 gram ağırlığında bulunuyor birlikte tanıtılan Motorola Moto Z’ye göre daha ağır olan cihaz yine diğer modele göre daha kalın. Dayanıklı bir kasaya sahip modelin siyah, gri ve altın olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle piyasaya sürüleceğini belirtelim.

Motorola_Moto_Z

Motorola Moto Z Force’nin ekran özelliklerine bakacak olursak 5.5 inç ekran boyutuna sahip ve 1440 x 2560 piksel ekran çözünürlüğü bulunuyor. 534 ppi gibi yüksek piksel yoğunluğu bulunan Motorola Moto Z Force, AMOLED ekrana sahip. Işık sensörü ve yakınlık sensörü gibi temel ekran özellikleri bulunan ekranda ShatterShield gibi ekstra bir özellik yer alıyor. Bu Motorola’ya has bir patentli özellik ve ne anlama geldiğinden hemen bahsedelim. Ekran 5 ayrı koruyucuya sahip ve ultra dayanıklı olarak üretilmiş. Ekranın en üst katında koruyucu bir lens yer alıyor, ikinci katmana yine bir lens yerleştirilmiş, üçüncü katmanda cihazın dokunmatiğinden faydalandığımız alan bulunuyor ilk iki katman dokunmatiğin zarar görmesini önlüyor. Dördüncü katmanda ise AMOLED teknolojisi yer alıyor ve son olarak ise alüminyum katman yerleştirilmiş.

Cihazın kamerasından bahsedecek olursak 21 MP arka ana kamera yer alıyor, ön kamerası ise flaşa sahip 5 MP çözünürlüğe sahip. Ana arka kameranın 1.12 mikron piksel boyutu bulunuyor. Cihazın arka kamerası ile 4K ve 1080p HD video kaydı yapılabiliyor. Optik görüntü sabitleme, görüntülü arama gibi özellikleri yer alıyor. Kameranın yine dijital zoom ve coğrafi etiketleme gibi özellikleri bulunuyor donanımsal olarak ise otofokus özelliği bulunuyor.

Donanımsal olarak ise ciddi özelliklere sahip olan Motorola Moto Z Force, dört çekirdekli 2200 MHz 64 bit işlemciye sahip ve Qualcomm Snapdragon 820 sistem yongası kullanıyor. Grafik işlemcisi olarak ise Adreno 530 ile yüksek oyun performansı vaad ediyor. 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanının bulunduğu telefonda microSD kart desteği ile depolama alanı istediğiniz boyuta kadar çıkartılabiliyor. Cihazın bataryası ise 3500 mAh, bu alanda Motorola Moto Z’ye göre tamamlayıcı bir özelliğe sahip çünkü Motorola Moto Z’de sadece 2200 mAh batarya kullanılmıştı.

Cihazın artı ve eksi özelliklerini bir araya getirirsek; 5.5 inç büyük ekrana sahip olması, 534 ppi gibi son derece yüksek piksel yoğunluğuna sahip olması, 4 GB RAM boyutu, hızlı mobil veri desteği, ince ve dayanıklı kasaya sahip olması cihazın önemli artı özellikleri arasında yer alıyor. Motorola Moto Z Force’nin eylül ayında piyasada olacağını belirtelim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*