Microsoft’tan Şaşırtacak Hamle: Windows phone android uygulaması

Microsoft, Android pazarından kullanıcı çekmek için yeni hamlelere başvuruyor. Kendisine ait pazarını oluşturan Microsoft, Android kullanıcılarının Windows Phone’u tercih etmeleri için bir uygulama geliştirdi ve bu uygulama gerçekten şaşırtacak türden zekice düşünülmüş bir uygulama…

Nasıl Bir Uygulama

Google Play üzerinden uygulamaya ulaşabilip, yükleyebiliyorsunuz. Android cihazınızın içerisindeki uygulamaların yüzde kaçının Windows Phone’da da kullanılabileceğini tespit ediyorsunuz bu uygulama ile. Eğer yüzde yüksek çıkarsa size kalmış Windows Phone’u tercih etmek. Genelde Android pazarından çoğu kullanıcı kopamaz. Bu uygulama ile yüzdesi yüksek olanlar Windows Phone pazarını da tespit etmiş olup, bu korkusunu atlatıp Windows Phone işletim sistemine sahip bir cihazı tercih edebilirler.

switch-windows-phone

Uygulamada genelde popüler uygulamaları tercih eden Android kullanıcılarının yüzdesi yüksek çıkıyor. Yeni uygulamalar, geliştirilmemiş uygulamaları tercih edenlerde bu yüzde genelde düşük oluyor. Skype, Angry Birds gibi popüler uygulamaları tercih edenler Windows Phone’a geçişlerinde uygulama sıkıntısı yaşayacaklarını sanmıyorum. Android pazarından istenilen zevki almış birde Windows Phone’u denemek ve piyasası hakkında bilgi edinmek isteyenler için gayet teşvik edici güzel bir uygulama olmuş diyebiliriz.

Microsoft bu hamlesi ile başarıya ulaşabilir mi bilinmez fakat Android pazarını zorlayarak baya kullanıcı elde etmiş olacak. Kullanıcıların en büyük istekleri olan uygulamalar derken en çok merak ettikleri de farklı işletim sistemleri olunca işte burada Microsoft kendi işletim sistemini ön plana çıkartarak bu uygulamayı yapmış. Şu anda ülkemizde indirilebilir değil bu uygulama. Uygulamanın ismi de “Switch to Windows Phone”. Uygulama ülkemizde de indirilebilir hale geldiği takdirde uygulama ismini Google Play’de aratarak uygulamaya sahip olabilir ve kullandığınız uygulamaların yüzde kaçının Windows Phone’da sorunsuz bir şekilde kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Switch to Windows Phone uygulamasını indirin: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.switchtowp8

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*