Mesaj Stoğuna Son

Teknoloji dostu Apple her geçen gün kullanıcısına kolaylıklar, yenilikler ve değişimler sunmaya devam ediyor. Her zaman kullanması basit anlaşılır ara yüzler sunan Apple gün geçmiyor ki yeniliklerine yenilik katıyor.

mesaj (3)

Kullanıcıların en sık karşılaştığı sorunlardan biride mesajların birikip yeni gelen mesajları göstermemesi oluyordu. Genellikle bu sorunla iş hayatı yoğun ve tempolu geçen kişiler karşılaşmaktadır. Yoğun bir mesajlaşma trafiği olan kullanıcılar vakit bulamadıkları veya arada unuttukları için mesajları silmiyorlar. Çok eski tarihli mesajlar bile Iphone,Ipad’ lerimizde kalabiliyor.Bu da aşırı bir alan kaplamasına veya yeni gelen mesajların görünmesi yada ileti olarak gelmesini engelliyor haliyle.Bu sorundan kurtulmak isteyen kullanıcılar mecburen geri dönüp tek tek gerekliliği kalamayan mesajları silerek kendilerine alan yaratıyorlardı.Kullanıcı dostu apple buna çözüm getirerek “Otomatik Mesaj Silme” seçeneği ile sorunu ortadan kaldırdı.Bu sayede hem kullanıcı rahatladı hem de Iphone ve Ipdad’ lerimiz.

Apple bu özelliği IOS 8 ile kullanıcılarına sundu. Iphone ve Ipad ‘lerinin sürümlerini IOS 8’ e yükselten her kullanıcı “Otomatik Mesaj Silme” seçeneğini rahatça kullanabilir. İlk adım cihazımızın sürümünü IOS 8 e yükselterek mesaj stoğuna son verebilecek. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra iphone veya ipad inde boş alan yaratmak isteyen kullanıcı  “Otomatik Mesaj Silme” seçeneğini aktif hale getirmek isterse sırasıyla yapması gereken adımları aşağıda liste halinde yazdık;

  1. Ayarlar seçeneğini açacak
  2. Mesajlar sekmesine gelip bu alana girecek
  3. Burada Mesaj Tarihçesi diye bir seçenekle karşılaşacak
  4. Ve son adım karşısına çıkan seçeneklerden kendisine en uygun olan
    1. 30 Gün(30 Days)
    2. 1 Yıl (1Year)
    3. Sonsuza Dek (Forever)

ios8

Bu seçeneklerden uygun olanı işaretleyip çıkacak. Mesajların kaç günde bir silinmesini istiyorsa onu seçerse daha iyi olur. Ama kendisi için önemli olan mesajlar var ise o mesajı arşive alması daha iyi olacaktır. Aksi halde önemli olan mesajda silinebilir. Bu özellik ile kullanıcılar ipad ve iphone’larında boş alanlar yaratabilme. Boş alan olmasıyla birlikte yeni gelen mesajların iletimi engellenmemiş olacak ve çok daha rahat bir kullanım olacaktır. Boş alanların kullanıcının mesaj trafiğine yardımcı olacak ve zaman kaybını önleyecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*