Mehmet Şimşek’ten Apple’a Dev Çağrı!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’ten Apple’a dev çağrı! Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, İrlanda’daki faaliyetleri nedeniyle 13 milyar euro vergi cezası alan teknoloji şirketi Apple’a, Türkiye’ye gelmeleri durumunda vergi teşviği sağlayacaklarını belirterek çağrı yaptı

Para transferi işlemleriyle ilgili genellikle İrlanda üzerinden çalışan teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, bilindiği gibi geçtiğimiz yıllarda İrlanda üzerinden gerçekleştirdiği mali hareketler nedeniyle inceleme altına alınmış ve dün de Avrupa Birliği kurallarına aykırı hareket ettiği gerekçesiyle tam 13 milyar euro cezaya çarptırılmıştı.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, İrlanda hükümetiyle anlaşarak düşük oranda vergi ödeme suçlmasıyla karşı karşıyaydı.

Apple’a kesin devasa cezanın ardından şirkete ilginç bir destek geldi. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, sosyal medya ağı Twitter üzerinden bir açıklama yaparak Apple’a çağrı yaptı.

Apple’a kesilen bu cezanın ardından ilginç bir adım atan Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Twitter hesabı üzerinden Apple’a çağrıda bulundu.

Mehmet Şimşek İngilizce yazdığı mesajda “Apple Türkiye’ye taşınmalıdır. Size vergi kolaylıkları sağlamaktan mutluluk duyarız. Böylece AB’nin bürokrasisi ile uğraşmazsınız” ifadelerine yer verdi.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*