macos-high-sierra-public-beta-1-cikti

macOS High Sierra Public Beta 1 Çıktı!

Apple’ın bilgisayar işletim sistemi olan macOS’in yeni sürümü macOS High Sierra’nın halka açık ilk public beta sürümü yayınlandı.

Teknoloji devi Apple haziran ayı başında WWDC 2017 etkinliğinde yeni mobil işletim sistemi olan iOS’in yeni sürümü iOS 11’i ve Mac bilgisayarları için sunulan işletim sistemi macOS’in yeni sürümü olan macOS High Sierra’yı tanıtmıştı. Apple’ın bu yeni mobil işletim sistemleri kullanıcılar tarafından çok beğenilirken Apple bu sürümleri telefonlarına ya da bilgisayarlarına yüklemek isteyenler için ilk halka açık sürümlerini indirmeye sundu.

Apple’ın Mac bilgisayarlar için sunduğu işletim sistemi olan macOS High Sierra sürümünde Apple pek çok önemli yeniliği kullanıcıların kullanımına sunmuştu.

Apple’ın yeni macOS sürümü olan High Sierra’nın en önemli ve en riskli özelliği ise Apple’ın yeni dosya sistemiyle birlikte gelmesiydi. Kısa bir süre önce iOS cihazları için sunulan ve sorunsuz bir geçiş sağlanan APFS dosya sisteminin Mac bilgisayarlarda da aynı sorunsuzlukta olup olmayacağı merak ediliyor.

Apple ayrıca yeni sistemle birlikte videolarının formatını da değiştirerek boyuttan yer kazanırken kaliteden ödün vermiyor.

Son olarak Apple’ın halka açık beta sürümlerini dileyen kullanıcılar telefonlarına ya da Mac bilgisayarlarına rahatlıkla yükleyebiliyor. Son olarak Apple’ın bu sistemlerinin final sürümleri yayınlanmadan işlerinizde aksama ya da bazı hataları çok büyük olasılıkla yaşayacaksınız. Yine de bu sistemleri denemek istiyorsanız sisteminizin ve dosyalarınızın yedeğini almanızda büyük yarar var.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*