Lenovo PHAB2 Plus TangoTeknolojisi

Lenovo PHAB2 ailesinin bir üyesi olan Lenovo PHAB2 Plus, diğer modeller gibi Google Tango teknolojisini kullanan ilk akıllı telefonlar arasında yer alıyor ve mobil alanda sanal gerçelik temasını en iyi şekilde işlemeyi vaad ediyor bu şekilde eğitim konusunda önemli bir rol oyanacak olan Lenovo PHAB2 seri akıllı telefonlar okullarda derslerde bile kullanılabilecek.  Lenovo PHAB2 serisinin orta segment modeli olarak adlandırılan Lenovo PHAB2 Plus’a detaylı bir şekilde bakış atıyoruz.

lenovo_phab2_plus

Android 6 işletim sistemini kullanan telefon tam olarak 218 gram ağırlığında bulunuyor normal bir akıllı telefona göre yaklaşık 1.5 kat ağırlığında bulunan Lenovo PHAB2 Plus, alüminyum gövdeye sahip ve dayanıklılık konusunda rakiplerine göre bir adım önde yer alıyor. Ayrıca ısınma konusunda da daha önceki Lenova serilerine göre daha olumlu sonuçlar veriyor. Altın ve gri olmak üzerine diğer Lenovo PHAB2 modelleri gibi Lenovo PHAB2 Plus’ın da iki farklı renk seçeneği bulunuyor.

Lenovo PHAB2 Plus’ın ekran özelliklerine bakarsak diğer iki Lenovo PHAB2 modeli gibi onunda ekran boyutu 6.4 inç olarak belirlenmiş ekran çözünürlüğü ise 1080 x 1920 piksel yani bu açıdan Lenovo PHAB2’a göre daha iyi Lenovo PHAB2 Pro’ya göre ise biraz daha düşük.  Piksel yoğunluğu ise 344 ppi gibi yüksek bir değere sahip yine Lenovo PHAB2’ye göre oldukça yüksek bir değerde bulunuyor. IPS LCD teknolojisinin kullanıldığı Lenovo PHAB2 Plus’da yakınlık ve ışık sensörü gibi farklı ekran özellikleri bulunuyor.

Cihazın kamera özellikleri ise 13 MP arka DUO kamera ve 8 MP ön kamera bu açıdan selfie tutkunları için diğer akıllı telefonlara göre daha fazla piksel vaad ediyor.  Kamerasının otofokus gibi donanım coğrafi etiketleme gibi de yazılımsal özellikleri bulunuyor.

Lenovo PHAB2 Plus’ın donanımsal özelliklerine bakarsak 1300 MHz, MediaTek işlemcisi yer alıyor telefonun grafik işlemcisi ise Mali-T220 MP3 modeli olarak belirlenmiş. 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı Lenovo PHAB2 Plus’ın donanımsal başlıaca özellikleri arasında yer alıyor ancak depolama alanı kullanıcıya 23 GB bir alan bırakılıyor. Ama microSD kart desteğiyle depolama alanı 128 GB’a kadar çıkartılabiliyor.

Yine boyutuna göre bir batarya kullanılmış olması telefonu satın almak için önemli bir neden arasına sokuyor. 4050 mAh batarya telefon ile 23 saat görüşme yapmanızı ve 17 gün boyunca konuşma bekletmesi yapılabiliyor.  LTE bağlantısı bulunan telefonda yüksek hızlı mobil veri desteğide yer alıyor.

Telefonun artılarına ve eksilerine bakarsak; 6.4 inç gibi büyük ekran boyutunun olması, 344 ppi gibi oldukça yüksek piksel yoğunluğunun bulunması, çift sim kart desteğinin yer alması, 3 GB RAM bulunması ve hızlı mobil veri desteği 4G’nin bulunması Lenovo PHAB2 Plus’ın artı özellikleri arasında yer alıyor. Cihazın eksi özellikleri arasına ise bir madde sığdırmak doğru olmaz. Cihazın eylül ayında piyasada olacağını da hatırlatalım.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*