Lenovo K5 teknik özellikleri ve detayları

Lenovo firmasının geçtiğimiz günlerde satışa sunduğu akıllı telefonlardan olan Lenovo K5 hakkında merak ettiğiniz özellikleri siz değerli okurlarımıza açıklıyoruz.

Piyasalarda 600 TL ile 700 TL arasında değişen fiyatları bulunan ve son derece dikkat çekici özellikleri bir arada bulunduran Lenovo K5 hakkında sizlere bilmeniz gereken özellikler hakkında önemli ip uçlarını verelim.

Lenovo markasının akıllı telefon piyasalarında kendisine yer bulmak için çıkarttığı telefonları bu kadar ucuz yapmasının nedeni kıyasıya rekabetin yaşandığı piyasalarda yer bulmak olacaktır.

Lenovo K5 teknik özellikleri

Telefonun ilk olarak şık bir görüntüsünün olduğunu ve bu yüzdende oldukça fazla talep gördüğünü sizlere açıklamak istiyoruz. 142 gr olan bu telefonda 16 GB dahili telefon hafızası bulunmaktadır. Özellikle bu konuda firma kullanıcıların mağdur olmaları için telefonda bulunan bu dahili depolama biriminin arttırılabilir bir hafızada olduğunu belirtmiş ve telefonun 32 GB’a kadar artan hafızasının olduğunu gözler önüne sermektedir. Telefonun ekran olarak ise 5 inçlik ekranı bulunmaktadır. Bu ekran son zamanların en çok tercih edilen 5.5 İnçlik ekran görüntüsünün gerisinde olduğunu ancak küçük ekran isteyen kullanıcıların en çok tercih ettiği ekran boyutu olduğunu sizlere açıklamak istiyoruz.

720×1280 piksel ekran çözünürlüğü bulunan bu telefonda 1.5 Ghz hızında işlemci kapasitesi bulunmaktadır. Android işletim 5.1 sistemini kullanan Lenovo K5 telefonunda 13 MP arka kamera bulunmaktadır. Ön kamera olarak ise 5 MP’lik çözünürlüğe sahip olan kamera bulunmaktadır. Batarya konusunda ise kullanıcıların en çok hoşuna gidecek olan 2750 Mah gücünde bir bataryanın bulunması telefon kullanıcılarının en çok tercih ettiği işlemlerin başında gelmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*