Lenovo K5 teknik özellikeri

Lenovo firmasının telefon piyasalarında oldukça fazla merak edilen telefonlarının başında gelen Lenovo K5 telefonu hakkında kullanıcıların merak ettiği detayları siz değerli müşterilerimize açıklamaya çalışacağız.

Lenovo K5 teknik özellikleri

Piyasalarda 700 TL civarında bir rakam satışa sunulan ve akıllı telefonlar arasında en uygun olanlar listesinde ilk sırada bulunan Lenovo K5 telefonun ekran boyutunun 5 inçlik bir boyuta sahip olduğunu belirtmek istiyorum. Ekran boyutu olarak 5 inçlik telefonların özellikle tek elle kullanımlara fırsat verdiğini düşündüğümüz zaman ekran boyutu olarak başarılı bir telefon olarak dikkat çekmektedir.

Lenovo K5 telefonunda 16 GB dahili hafıza bulunmaktadır. Bu dahili hafızanın orta seviye kullanıcılar için yeterli olduğunu belirtmek isterim. Ancak firma kullanıcılarına burada 32 GB’a kadar artan bir telefon desteği sunmaktadır. Boyut olarak ise bu telefonun 142 x 71 mm boyutlarında olduğunu sizlere belirtmek istiyorum.

Ekran çözünürlüğü konusunda ise orta seviye bir ekran kullanan firma 720 z 1280 çözünürlüklerinde ekran çözünürlüğü ile kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. Uzun zamandır merakla beklenen ve piyasalarda yerini alan Lenovo K5 telefonun ekran tipinin ise IPS ekran olduğunu açıklayalım.

1.5 Ghz kapasitesinde işlemcisi bulunan Lenovo K5 telefonun 2 GB RAM kapasitesi dikkatleri üzerine çekme başarısı gösterdi. Ayrıca bu telefonda bulunan 2750 mAh gücünde ki batarya kullanıcıların en çok tercih ettiği özelliklerin başında gelmektedir.

Kamera konusunda ön kamerada 5 MP kullanan firma arka kamerada ise 13 MP kamera çözünürlüğü ile kullanıcılarına hizmet vermektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*