Kredi Kartsız Apple ID Almak

By | 13 Mayıs 2012

iPhone üzerinden kredi kartsız Apple ID alma işlemi yapacağız.

Öncelikle herhangi bir ücretsiz eklenti bulalım. Ardından ücretsiz eklentide ‘Free‘ butonuna basalım.

Ardından karşımıza giriş bölümü çıkacak. Buradan ‘Yeni Hesap Yarat‘ a tıklayalım. Ardından Store bölümünde Turkey seçelim.

Ardından karşımıza kullanım şartları bölümü gelecek. Burdada ‘Agree‘yi seçelim ve ilerleyelim.

Karşımıza bilgi bölümü gelecek. Burayı doğru bilgilerle doldurup ilerleyelim.

 • Your password must have at least 8 characters, one number, one letter, and no spaces : Şifreniz en az 8 karakter olmalı, en az bir sayı ve en az bir harf içermeli ve boşluk karakteri içermemelidir.
 • It can’t have 3 identical consecutive characters, and must not been used in the past year : Şifreniz ardışık 3 karakter içermemeli ve daha evvel kullandığız şifreler ile benzerliği bulunmamalıdır.
 • Passwords must contain at least one upper case letter : Şifreniz en az bir tane büyük harf karakter içermelidir.

Question bölümü kendinizin bildiği soruyu yapın.

 • Day : Doğduğumuz gün
 • Month : Doğduğumuz ay
 • Year : Doğduğumuz yıl

Daha sonrada karşımıza payment card bölümü geliyor. Buradan en alt bölüme inerek ‘None‘yi seçiyoruz.

Ardından karşımıza bilgi bölümü geliyor. Ad, Soyad, Adres bölümü gibi yerler geliyor. Burada dikkat etmemiz gereken şey, Türkçe karakter kullanmamak. işçö gibi karakterleri kullanamıyoruz.

Tüm bilgileri girdikten sonra mail adresimize onaylanma maili geliyor. Oradan hesabımızı onaylıyoruz.

Maili onayladıktan sonra da karşımıza onaylanmanın başarılı olduğu bildiri çıkıyor ve işlemler bu kadar.

Bundan sonra App Store‘da istediğimiz gibi uygulama indirebiliyoruz.

36 thoughts on “Kredi Kartsız Apple ID Almak

  1. Selim Atalay

   Ayarlar -> iCloud bölümüne girip Hesap‘a tıklayın. Açılan ekranda alttaki Ödeme Bilgileri bölümüne girin. Kredi Kartı‘na girip “hiçbiri” seçeneğini seçin ve diğer bilgileri doldurun.

   Reply
   1. ss

    bu işlemi yaptıktan hesap hemen yükleniyor ama onaylama gelmiyor sanırım değil mi

    Reply
 1. Ali

  Ya admin ben her dediğini yaptım hatta son dediğine geldim en sonda doğrulamak için e-posta ya geldim doğruladım sonra Apple çıktı. Karşıma sonra Apple kimliğimi. Yazdım sonra kimlik doğrulama çıktı ee e-posta gönderildi diyo başka bişey Demiyor admin yardım et.

  Reply
  1. Selim Atalay

   Merhaba Ali bey

   Anladığım kadarıyla Apple üyeliği alırken e-posta doğrulama çıkmış. Peki yazdığınız maile tekrar gidip onayladınız mı ? Bazen böyle hatalar mevcut oluyor. Mail ile tekrar onaylayıp öyle tekrar giriş yapmayı dener misiniz ?

   Reply
 2. Ezgi

  Admincim bende de none seçeneği yok ayarlar demişsin ben yapamadım ya :s nasıl yapcn ki ben şimdi

  Reply
  1. Selim Atalay

   Merhaba Ezgi hanım

   Yukarıda aynı sorun ile karşılaşan biri daha vardı çözüm yolunu söylemiştim. Aşağıda verdiğim yolu takip ederek none seçeneğini bulabilirsiniz. İyi günler.

   Ayarlar -> iCloud bölümüne girip Hesap‘a tıklayın. Açılan ekranda alttaki Ödeme Bilgileri bölümüne girin. Kredi Kartı‘na girip “hiçbiri” seçeneğini seçin ve diğer bilgileri doldurun.

   Reply
  2. erdal

   hiçbiri seçeneği çıkmıyorsa eğer. cihaznızda jb yoksa ayarlar/genel/sıfırla/en baştaki ”Tüm Ayarları Sıfırla” yapınız.. kayıtların silinmez

   Reply
  1. Ezgi

   Admin ya bu hesap baska tlfnda açılsa olmyr mu? Fıtık oldum ben yapamadım yine ya.

   Reply
   1. Selim Atalay

    :) Başka telefondan açılır tabi neden açılmasın. Aslında sakin kafayla birazda uğraş ile yapılabilecek bi işlem tabi arada bazı sorunlar çıkabiliyor :)

    Reply
 3. asd

  admin kardeş senin dediğin zaten varolan bir hesapta yapılan bir işlem değil mi? Hiç hesabı olmayan birisi nasıl hesap ayarlarından hiçbirini seçecek. Kredi kartı numarasını girdikten sonra ancak öyle yapabilirsiniz.

  Reply
  1. Selim Atalay

   Peki iTunes ile bağlanın. Ücretsiz bi oyun veya uygulama indirin. Karşınıza çıkan yerde Create an account’u seçin. Bilgileriniz girin ve kredi kart bölümünde none seçeneğine tıklayın. Bide bu yöntemi dener misiniz ?

   Reply
   1. Furkan

    Admin ben birtane hollanda hesabı açacaktım ama ödeme bilgilerinde hep kredi kartı seçenekleri var yardımcı olurmusunuz?

    Reply
 4. Hüseyin

  Selam arkadaşlar ya ben yeni kimlik oluşturdum ama kimliği girdiğim zaman kaldığınız yerden devam edin diyor kaldığım yere geliyorum bilgileri tamamlıyorum bu seferde iTunes destek iten tamamlayın diyor neyapmalıyım yardımcı olabilirmisinz

  Reply
 5. Ezgi

  Ya isteyen gulebilir de ben bu tlfnu 2 yıldır kullaliyorum o günden beri hesap acmaa calisiyrm ne demediysem olmadı. Uğraşında da olmuyr anlicagin bazen de donuyo daha da siniri ediyor zaten. Baska çaresi yoksa ben en iyisi baska bi tlfndan acıyım bu hesabı.

  Reply
 6. Şükrü

  Daha önce hiç hesap açmadım.İ Cloud ve İ Tunes tende bağlanamıyorum.nasıl hesap açabilirim yardımcı olabilirmisiniz Admin…

  Reply
 7. Yağmur

  admin ben dediğin adımları yapıyorum ama ödeme seçeneklerinde sadece mastercard visa ve amex var ve herkes bu sormuş ayarlar kısmı icloud falan demişsin onlar nerde daha ayrıntılı anlatır mısın

  Reply
 8. Yağmur

  ayrıca icloud için kimliğe gerek varmış sanırım ama sorunda bizim kimliğimizin olmaması

  Reply
 9. hakan

  admın bende iphone 3s var bılgısayardan itunes uzerınden guncelleme yaptım ama yanlıslıkla yazılımı sılınmıs telefon kılıtlenmıs acılmıyor actıvasyon yapıyorum fakat bır yerde tıkanıyor devamı gelmıyortekrar itunes uzerınden yazılım atabılıyormuyum oluyorsa nasıl yapmalıyım bana yardımcı olurmusunuz turkcell 40 tl para ıstıyor yazılım yuklemesıne

  Reply
 10. Mustafa

  Adın Mustafa Tan resime bakarsak e-mail kısmında Dear Mustafa Tan :D

  Reply
 11. furkan

  admin her şeyi yaptım doğrulama e-posta sı gelmedi naapıcam

  Reply
 12. ebru

  biri bana yardim etsin ben bir turlu yeni kimlik alamiyorum hep sifreden yanlis oluyor ne yapa bilirim

  Reply
 13. davut

  iphone 5 kullanıyorum daha önce hiç appll kimliğim olmadı nasıl açarım yardımcı olursanız tşk.

  Reply
 14. Turgay

  Merhabalar bende daha önce kullanmış oldugum apple kimliğim var şimdi tekrar sıfır telefon alldım ama apple kimliğimi girdiğim zaman Kart işlemleri gerekiyor.
  ID mizi e posta üzerinde iptal edip tekrar alma gibi bir sansımız varmı ?

  Reply
 15. burçin

  admin lütfen yardım edermisin iphone 4 s var bende.. bir uygulamayı kredi katınla satın aldım.. ve daha sonra uygulama ücretsiz olsa bile kredi kartı bilgimi istiyor.. yeni hesap açtığımda da kredi istiyorum.. ve ödeme şekillerinde bu hiçbiri kart seçeneği yok malesef :s

  Reply
 16. melis

  arkadaslar bende none denılen secenek yok napmam lazımm :(

  Reply
 17. SERKAN

  ADMİN_ kendi mailimi girdim özel karakterler içeriyor diyor nasıl yapacam yardımcı olurmusunuz

  Reply
 18. HALİL

  BEN HALİL MERHABAALAR B EN APLE KİMLİGİNİ OLUŞTURDUM DOGRULAMAK İÇİN E POSTAYA GÖDERDİ AM KAÇ KEZZ DENEMEME RAGMAEN E POSATAM BİŞEY GELMİYOR E POSTA ADERİM DOGRU AM GÖDERİYO GELMİYOR NE YAPAMAM GEREK YARDIM EDİN

  Reply
 19. Evren

  Admin acil yardım et iclood la ilgili benim bir apple kimliğim var @hotmail.com ile biten ben bunu ücretsiz aldım hatta kredi kartıma bile koydum şimdi bu hesapla iclood sistemine girmeye çalıştığım zaman bu hesap kullanılabilir fakat iclood hesabı değil diyor lütfen yardım et ya

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir