Kaybolan Android Cihazımı Nasıl Bulurum?

Kuşkusuz, insanlar Android telefonlarını ya da tabletlerini kaybederler ve bu bir insanın başına gelen resmen kabustur. Stres yaratır, hayatın durması noktasına geldiği için android cihaz kaybı karmaşa ve sinir yaratır hatta tam anlamıyla kullanıcılarının hayatları durma noktasında sallanır.

Pekala; kaybolan Android cihazlar nasıl ve hangi metotlarla bulunur? Bu soruların cevapları: normal hayatta ve iş hayatında sürekli kullanılan akıllı aygıtlar tamamıyla hayatın mühim araçlarından biri olmakta. Pekala akıllı cihaz kaybolduğunda? Kaybolan Android cihaz başta Android kullanıcıları kayıp cihazı bulma konusunda fazla şanslılar.

Kaybolan-Android-Cihazimi-Nasil-Bulurum

Bu duruma göre Google’ın olabildiğince basit bir metodu var. Kayıp cihazın Google yoluyla nasıl bulunacağının yanıtı: ilk başta Google’a akıllı cihazda kullanılmış olan aynı hesap bilgisi doğrultusunda giriş yapın. Google arama kutucuğuna where is my phone yazıldığında akıllı telefonun lokasyonu görülebilmekte. Fakat bu yapılan işlemde muhtemelen Türkiye destekli olmadığı için sonuç alınamayabiliyor. Bu işlemden başka Google Device Maneger, Android cihaz idarecisi sayfasına girilebilir.

Kaybolan Android cihaz birkaç metot denenerek bulunabilir. Cihazın konum, yani GPS özelliğinin çalışır durumda olduğundan emin olunması gerekiyor. Girilen sayfada biraz beklenilir ve daha sonrasında cihazın son konumu görülebiliyor. Bu servis ve özelliği yalnızca telefon bulmak konusunda sınırlı kalmıyor. Telefonlarını işyerlerinde ya da evlerinde bulamayan insanlar için telefonu çaldırmak özelliği denenebiliyor. Bu özellik, telefon sessizdeyken dahi telefonun ses özelliğini açarak 5 dakika devamlı olarak en fazla ve yüksek ses seviyesinde çalmasını sağlayabilmekte.

Kaybolan-Android-Cihazini-bulma

Kaybolan Android cihaz farklı yöntemler sayesinde bulunabiliyorken diğer yandan Google, telefonu çalınmış olan kullanıcı taraflarını da unutmamış görünüyor. Çalınmış olan telefondaki bilgiler ve güvenlikleri adına telefonu kitle ve bulunan her şeyi sil alternatifi kullanılabilmekte. Bu alternatif seçildiğinde uzakta bulunan telefondaki bütün bilgilerin yok edilmesi sağlanabilmekte.

Bu bahsedilen yöntemler biraz olsun insanları rahatlatabilir gibi görünüyor. Android cihazlar için olan birçok uygulama bulunmakta ve bu uygulamalar pek çok şey için yardım sağlamakta. Android, zaman geçtikçe kendini daha da geliştirmekte. Yalnızca telefonlarla sınırlı kalmayan Android tabletlerde ve televizyonlarda dahi farklı birçok alanda var olmaya başladı ve bu tutumunu sürdürerek kendini daha da geliştirmekte.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*