Kaç Apple Kullanıcısı Var ?

Dünya üzerinde mobil cihaz kullanımı her geçen gün artıyor. Firmaların sunmuş olduğu mobil cihazların işletim sistemleri mevcut. Çok sayıda işletim sistemi bulunmakta. Ancak başı çeken birkaç işletim sistemi var. Bu işletim sistemlerinin başında Android gelmekte. Ondan sonra IOS geliyor. Windows Phone ve BlackBerry OS takip ediyor.

c-data-users-defapps-appdata-internetexplorer-temp-saved-images-apple-logo

Telefonlar, tabletler, bilgisayarlar derken bu işletim sistemlerinin her geçen gün payları değişiyor. Günlük hayatta kullandığımız bu cihazlar, hayatımızı kolaylaştırmak adına çok işe yarıyorlar. İşletim sistemi geliştiricileri de bu konuda her geçen gün yeniliklerini sunuyorlar. Son yayınlanan verilere göre Android pazar alanının büyük çoğunluğuna sahip. Daha sonra IOS geliyor.

Android pazarın %81.5’ine sahipken, IOS %14.8’ine sahip. Daha sonradan gelen Windows Phone %2.7 ile üçüncülüğünü koruyor. BlackBerry OS %0.4 ile dördüncü sırada. %0.6 ile kalan kısmı da diğer işletim sistemleri kapsıyor.

c-data-users-defapps-appdata-internetexplorer-temp-saved-images-ios-93-night-shift-apple-art

Ancak bilinmesi gerekiyor ki Android’in bu denli büyük pazar sahasına sahip olmasının sebebi, Çin malı olarak adlandırdığımız ve kalitesiz telefonlarında bu pazar içinde bulunması. Android’in genel olarak tüm cihazlara verildiğini unutmamak gerekiyor yani. IOS ise sadece Apple markasına sahip cihazlarda bulunuyor. IOS %14.8 ile bence gayet güzel pazar payına sahip. İlerleyen zamanlarda bu dengeler ne denli değişir bilemiyorum. Ama IOS her geçen gün dahada büyüyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*