İBB Trafik

İstanbul’daki Trafik Durumunu Takip Edin

İstanbul trafik çilesinin en fazla yaşandığı dünya şehirleri içerisinde. Böyle olunca trafikte nerden kaçsam da zaman kaybetmesem derdi insanların kafasını meşgül ediyor. İstanbul’da yaşayanlar trafikte geçen sürelerini azaltmanın derdinde. İşte bu noktada İstanbul’un sorunları için de iPhone ve uygulaması yetişiyor: İBB Cep Trafik.

İBB Trafik

Uygulama ile iPhone ve iPad üzerinden anlık trafik bilgisi, canlı trafik kameraları ve yoğunluk haritası özelliği sayesinde trafiğe yakalanma oranınızı azaltabilirsiniz. İBB Cep Trafik uygulaması internet bağlantınız üzerinden iPhone ve iPad için kullanılabilir. Trafik durumunu yola çıkmadan veya yolda iken takip etmeniz bu uygulama ile mümkün. Gideceğiniz güzergahın trafik yoğunluğuna yola çıkmadan bakabilirsiniz. Trafikte sıkıştınız hangi yolun trafiğinin daha az yoğun olduğunu group ona gore hareket edebilirsiniz. Uygulamanın bizlere sağladığı şeyler şunlar :

  • İstanbul anlık trafik yoğunluğunu görebilirsiniz.
  • Farklı noktalarındaki tüm trafik kamerasına bağlanabilirsiniz. Görüntü de alabilirsiniz.
  • Sık kullandığınız kamera varsa favorilerinize ekleyip daha sonradan kısayol tuşu ile hızlıca o kameraya erişebilirsiniz.
  • Bulunduğunuz konumu görebilirsiniz.
  • Haritanın neresinde olursanız olun İstanbul’un her iki köprüsüne konumlandırabilir ve favori kameralarınıza geçiş yapabilirsiniz.
  • Harita üzerinde yer araması yapabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çıkarmış olduğu uygulama İstanbullular’a gerçekten büyük kolaylık sağlayacaktır. AppStore ‘dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. İndirmek için tıkla.

Belirtmekte fayda var uygulamanın Android ve Blackberry için versiyonları da bulunuyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*