İphone’un Ram’ini Arttırma Yolları

Bu yazımızda sizlere tüm elektronik cihazlar için en önemli nokta olan ram’in boş alanını arttırma yollarını adım adım anlatacağım.  Peki bu ne işinize yarıyacak ?  Ram cihazınızın işlem hızına doğrudan etki eden en önemli etkendir. Ne kadar çok boş yer var cihazınızda okadar daha hızlı işlem yapabilirsiniz.

iphone ram arttırma

Öncelikle kullanmadığınız LauchDeamonsları kaldırın.  Launchdeamons cihazınızın servis hizmetleridir. Bunları kaldırmak için Cydia’ dan Remove Launch Deamons tweak’ini indirmeniz gerekmekte. Kaldırdığınızda cihazınızın işlemci ve ram’inde büyük bir boş alan artışı olacaktır ve gözle görülebilir bir hızlanma olacaktır.

Diğer bir gereksiz yer kaplayan uygulama ise, kullanmadığınız dil dosyalarıdır.  Bunları kaldırmanız gerekiyor. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yarın ki yazımızı okuyarak öğrene bilirsiniz.

Son yöntem ise Cydia’nın en iyi tweak larından biri olan “MemoryTab“.  MemoryTab kısaca telefonunuza atayacağınız bir dokunma kombinasyonu ile arkada çalışan uygulamaları tek hareketle kapatmanızı sağlıyor.  Diğer tweaklar dan farkı ise  cihazınızın ilk halindeki gibi %85 lere varan işlemci ve ram alanını  boşaltması.  MemoryTab’ı kullanabilmeniz için telefonunuzda activator tweak’ı nında yüklü olması gerekmete. Yüklü değil ise cydia’dan yükleyin, yüklü ise veya yüklediyseniz yazımızı okumaya devam edin.  Öncelikle ayarlar bölümünden Activator‘e girin ve burda istediğiniz bir kombinasyona MemoryTab‘ı a tayın.  Daha sonra telefonunuzda bu kombinasyonu uygulayarak kısa yoldan MemoryTab’ı çalıştırın.

 

Bir yorum

  1. işime yaradı teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*