İphone’un Pil Ömrünü Uzatacak 4 Önemli Adım

Şimdi sizlere İphone pil ömrü nasıl uzatılır ve iphone şarj ömrünü uzatmak için neler yapmamız gerektiği konusunda bilgi vermek istiyorum. İphone’un şarj sorunu bu telefonu kullanan hemen herkesin en büyük problemidir.

Bu sorun birçok kişinin hayatını olumsuz etkiler. Mesela bazılarının iş hayatını, bazılarının ise sosyal hayatını olumsuz etkiler. Bu nedenle İphone’un Pil Ömrünü Uzatmak için neler yapabiliriz bu konuyu 4 adımda anlatmaya çalışalım.
İphone telefonların pil ömrünü uzatmak için yapılması gereken ilk şey konum servisinin sınırlamasıdır. Çünkü konum servislerini sınırlanmak ile gereksiz yere Gps kullanımını engellemiş oluruz. Böylece sınırlanan bu uygulamalar ile İphone telefonun şarj ömrünü biraz daha uzamasına yardımcı oluruz. Bir diğer önemli konu ise telefonunuzun ekran parlaklığının seviyesidir.

Yüksek derecede ekran parlaklığını açarsanız telefonun şarj ömrünü ciddi boyutta tükenmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle telefonunuzun özelliği olan otomatik parlaklığı tercih etmek çok daha akıllıca bir kullanım olacaktır. Böylece hem gözleriniz yorulmaz hem de şarj ömrünü uzatmış olursunuz.

Bunları yaptıktan sonra İphone’un şarj ömrünü korumak için önemli bir diğer konu da gereksiz uygulamaların kapatılmasıdır. Uygulamalarla işleminiz bittiği zaman programı mutlaka kapatmanız gerekir. Bunun için de arka planda çalışan uygulamalara son vermelisiniz. Son olarak 4. adımda ise WiFi ayarlarını kapatmak geliyor. Eğer WiFi bağlantısını kullanmıyorsanız kapatın. Böylece telefonunuzun pilinin uzun süre dayanmasını sağlamış olursunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*