iPhone’un İlk Prototipi

Apple’in 2007 yılında piyasaya sürdüğü iPhone için düşündüğü ilk tasarımı ortaya çıktı. 2005 yılında hazırlanan iPhone prototipini görenler “bilgisayar bu” diyebilir.

iPhone’nin yıllarca görülmeyen ilk prototipi yakın zamanda internete sızdı. Adının gizli tutulmasını isteyen bir Apple çalışanının, Ars Technica sitesine sunduğu prototip, bir iPhone değil, iPad görünümü veriyor

Dikdörtgen biçimindeki iPhone prototipi, ilk çıkacak ürünün iPad olacakmış gibi bir düşünceyi doğuruyor.12,7×17,8 cm ölçülerindeki ekran, bu haliyle 13,4×19,9 cm ölçülerindeki iPad mini‘yi akıllara getiriyor.

iphone prototipi bir

Fakat bu prototip altı tane iPad mini’yi içine alacak kadar büyük yani 5 cm kalınlığında. Ars Techinca, bu kalınlığın, iPhone’un bugün sahip olduğu tüm girişleri bulundurmasını sağlamak için düşünüldüğünü belirtti.

Prototipte bulunan özellikler günümüzdeki cihazlardan beklenmeyecek bir biçimde karşımıza çıkıyor. Prototipte, USB, Ethernet ve seri port bulunuyor. Ars Technica, bu tasarımın, mühendislik ekibine prototip üzerinde daha kolay çalışma imkanı sunduğunu belirtti.Mühendisler, büyük ekran üzerinden yaptıkları çalışmaları da kolayca gözlemleyebiliyordu.

iPhone prototip iki

Cihazın içine bakıldığında, Apple-Samsung ilişkisinin daha geçmişe uzandığını kanıtladı. Prototipte yer alan işlemci, Samsung’un performansı düşük ARM tabanlı bir çip.

Apple’ın büyük CEO’su Steve Jobs, 2010’da yaptığı açıklamada, iPhone’dan önce iPad tasarımı üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Apple’ın 2004’te de iPad tasarımları üzerinde çalıştığına dair bilgiler geçmişte kullanıcılara sunulmuştu. Jobs’ın sözü, ortaya çıkan fotoğraflarla da kanıtlanmış oldu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*