iPhone’un Azılı Düşmanı Galaxy’nin Yeni Silahları!

Samsung yeni modeller üretmeye doymuyor. Bu seferde karşımıza Samsung Galaxy S2 Plus ile çıkıyor. Hakkını vermek lazım tatmin edici gelişmeler de bizi bekliyor. Tasarım olarak çok fazla şey beklemeyin hatta hiçbir şey beklemeyin çünkü adı üstünde “S2 Plus” yani S2 severler için hazırlanmış yeni bir model. Yakın zamanda Galaxy S3’e rakip olarak Apple markasının iPhone 5’i çıkarması doğal olarak S4’ün yakın zamanda karşımıza çıkacağını gösteriyordu. Öyle de oldu ve peşi sıra S2 severler için de S2 Plus çıktı.

Akıllı telefonların birbiri ardına çıkması kafanızı karıştırabilir. Fiyat konusunda belli bir bütçeniz var ve size en uygun modelin hangisi olduğunu öğrenmek istiyorsanız teknoloji mağazalarını ziyaret edin ama ufak bir fark var. Alışveriş merkezleri yerine bilgisayarınızın başına oturun ve adres çubuğuna Kliksa, Darty, Hızlıal ya da Hepsiburada’dan birini yazın. Eğer çok fazla paranız yoksa ya da para saçmak istemiyorsanız sanal alışveriş siteleri size o “beklediğiniz indirimi” ve daha fazlasını sunuyor. İndirim sitede daha fazlası ise “indirim kuponu” ve hediye çekinde gizli. Örneğin fırsat kodlarına hızlı ulaşmak için sihirbaz olmanıza gerek. Sizin için bu işin sihirbazları var. Tek bir tık ile bütün kuponları karşınıza çıkarıyor. Aklıma ilk gelen Kupon Sihirbazı oluyor. Kupon Sihirbazı size “hem zamandan” tasarruf sağlıyor, hem de güvenilirliği sayesinde sık kullanılanlardaki yerini hakediyor diyebiliriz.

Samsung-Galaxy-S-II-Plus-vs-Apple-iPhone-5

Samsung, Google ile anlaşıp telefonlarını Android ile çıkarmaya başladığından beri kazanıyor da kazanıyor. Hem para kazanıyor hem de kendisine yeni yeni müşteriler. Android işletim sistemi ile çalışan bir başka telefonda Galaxy S2 Plus. Sadece 118 gram ağırlığında olan telefon size sanki telefonu evde bırakmış hissi uyandırabilir aman dikkat diyelim. Çözünürlük ise 800×400 olarak üretiliyor. Bu çözünürlük size fazlasıyla yetecektir. 4.3 inçlik dokunmatik ekranı ise olduğu gibi kalıyor. Dokunmatik ekranın ne küçük ne de büyük olmasını isteyenler için 4.3 inç oldukça ideal bir ölçü olsa gerek. Ele tam oturması da tabii ki önemli bir avantaj. S2 Plus hakkında size kötü bir haberimiz var. Eğer dışarıda resim ya da video çekimi yapıyorsunuz sizi mükemmel bir görüntü karşılıyor ama aynı şey ev içinde geçerli değil. Yani bir akşam vakti odada ışıkları açıp güzel bir poz yakalamak biraz sıkıntı oluyor. Ram belleğinin de 1 GB olduğunu hatırlatalım. Ram belleği özellikle oyun gibi farklı ve biraz da telefonu kasan uygulamalar açtığınız zaman size yardımcı oluyor. Telefonda 8 GB bir dahili bellek olmasına rağmen her nedense sadece 5 GB bir bellek açık. Bu yüzden lazım olduğu zaman bir harici bellek almanız gerekebilir ama yine de size 5 GB ne kadar büyük bir depolama alanı olduğunu hatırlatalım. Eğer hoparlör ile konuşmayı sevenlerdenseniz sizin için iyi bir özellik var.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*