Iphone’da Pil Süresini Uzatmanın 15 Yolu

Iphone firması birbiri ardına akıllı telefonlarını piyasaya sürerken, Iphone’larda en çok karşılaşılan sıkıntıların başında pilin çok kısa sürede tükenmesi geliyor. Iphone telefonların en zayıf yönü kısa sürede tükenen pilleri olarak gösteriliyor. Yoğun kullanımlarda günde 2 veya 3 kez şarj etmenizi gerektiren Iphonelar’ın pil dayanma süresini uzatmanın bazı püf noktaları var.

iphone-pil (2)

Iphone telefonlarda pil dayanma süresinin uzatılması, Iphone uygulamalarının bazılarının kapatılmasından ve bazı özelliklerinin devre dışı bırakılmasından geçiyor. Bu durum telefonun işlevselliğini azaltsa da bazı zamanlarda sizin için hayat kurtarıcı olabilir. Kısaca şarjınızın uzun süre dayanabilmesi için neler yapmak gerektiğinizden söz etmek gerekirse;

 1. Bluetoot Uygulamasını Kapatın,
 2. Dinamik Duvar Kâğıdı Özelliğini Kullanmayın,
 3. Wi-Fi Özelliğini Kapatın,
 4. Hareket Eden Duvar Kâğıtları Kullanmayın,
 5. Ekolayzır Özelliğini Kapatın,
 6. Otomatik Kilit Süresini Minimuma Getirin,
 7. Uygulamaları Otomatik Güncelle Seçeneğini Kapatın,
 8. E-mail Alma Sıklığınızı Azaltın,
 9. Yeni Verileri Alma Özelliğini Kapatın,
 10. Arka Plan Uygulama Yenileme Özelliğini Kapatın,
 11. Konumunuzu Bulmaya Çalışan Servisleri Kapatın,
 12. 3G ve 4G Özelliğini Kapatın,
 13. Ekran Parlaklığını Minimum Seviyeye Getirin,
 14. Otomatik Parlaklık Ayarınızı Açın,
 15. Kullandığınız Tüm Uygulamaları İyi Tanıyın.

iphone-pil (1)

Tüm bu uygulamalar, ayarlar menüsünden kapatılıp açılabilirler. İhtiyacınız olmadığında bu uygulamaları kapatmak ya da tamamen devre dışı bırakmak, sağlıklı bir şarj ömrünü size getirecektir. Gün içerisinde 2 veya 3 kez şarj etmek için priz aramak, prize taktığınız telefonunuzun başından ayrılamamak gibi gereksiz birçok uğraşıdan sizi kurtaracak küçük tüyoları bu maddelerde bulabilirsiniz. Ancak yine maddeler arasında saydığımız kullandığınız programları iyi tanımak seçeneği de burada önemli bir pil dayanıklılığı koruma yoludur. Zira ekran duvar kağıdı ayarları tamamen sizin kişisel zevkinizle bağlantılıyken, gün içerisinde yaşayacağınız acil durumlarda, hangi programın şarjınızı ne ölçüde tükettiğini bilmek sizin için önemli olacaktır. İnternete bağlanma sıklığı da buradaki maddeler içerisinde önemli olanlardan bir tanesidir. İnternet pil dayanıklılığını en çok etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Sürekli E-maillerinizi kontrol etmeniz sizi kısa bir şarj süresiyle baş başa bırakacaktır. Iphone cihazınızda verimli kullanım için, cihazın tüm özelliklerini bilmek şarj dayanıklılık konusunda da size kolaylık sağlayacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*