Iphone’da Kamera Sorunlarına Çözümler

Mükemmel bir telefon üreticisi olan Apple birbirinden güzel tasarımlı telefonlar üreterek sizlere sunuyor. Bu telefonlar oldukça beğeni topluyor.

apple-kamera

Tabi bu telefonlar ne kadar mükemmel olursa olsun bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu sorunlar arasında en önemli sorun kamera sorunudur. Apple bu sorunlara çözüm getirmekte geç kalmamıştır.

Bu sorunlara bir göz atalım. Bazı Iphone’larda kamera uygulanmasına takılı gelen bir siyah ekran ortaya çıkıyor. Kamerayı açıyorsunuz ve sizi bir siyah ekran karşılıyor. Hem donanımsal hem yazılımsal olan bu sorun ön kamerada daha sık yaşanmaktadır. Bu sorunla karşı karşıya kalırsanız telefonunuzu kapatıp tekrar açın. Eğer hala düzelmediyse yetkili bir servise başvurun. Bir diğer sorun ana ekranda kamera uygulamasının gözükmemesidir. Yanlışlıkla bu uygulamayı klasöre atmışsınızdır ve haberiniz yoktur. Çünkü İOS uygulamasından bu uygulamaların silinmesi mümkün değil. Sınırlamaların açık olup olmadığını kontrol edin. Bir diğer sorun video veya fotoğraf çektiğinizde uygulamada donma sorunudur. Ayarları tekrar sıfırladıktan sonra düzelmediyse en yakın bir Apple şubesine gidiniz. Bazen de kameranın flaşı çalışmayabiliyor. Flaşı açık unutmuş olabilirsiniz. Uzun süreli flaş ile çekim yaptıysanız bu sorunla karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu sorun çözülmediyse yapacağınız tek şey Apple merkezine gitmek olacaktır. Bir diğer sorun odak sorunudur. Ya lensiniz kaymış ya kameranız çizilmiştir. Hemen Apple yetkili servisine gitmelisiniz. Bir diğer sorun fotoğraf çekilirken beliren pembe ışık sorunudur. Bir firmanın geliştirdiği kılıf pembe ışığı engelliyor. Kameranın lenslerinin kenarları bir lastik parçasıyla örtülüp lense gelen ışınlar engellenip daha iyi fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Bir diğer sorun 2014 Eylül ile 2015 Ocak arasında alınan telefonların alınan telefonların kamerasında küçük bir arıza olmasıdır. Bunu Apple açıklamıştır.  Eğer bu tarihler arasında Iphone 6 Plus aldıysanız en yakın Apple merkezine başvurmalısınız. Bu tip sorunlar küçük sorunlardır. Hiçbir çözüm bulamadıysanız bile bir Apple merkezine başvurun. Apple sizin sorunlarınızla ilgilenebilir. Hatta gerekli durumlarda telefonunuzun yerine yeni bir telefon verebilen bir şirket. Apple’nin destek merkezinde kamera da dahil bütün sorunlarınızı çözebilirsiniz.

iphone-kamera

Iphone ile ilgili sorunlarınıza çözüm getirmekte geç kalmayan Apple mükemmel telefonu üretmeye çalışıyor ve sizin hizmetinize sunmak istiyor.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*